Najskôr dezinfekcia, teraz aj toaletný papier. V týchto obchodoch už panické vykupovanie nehrozí

Twitter (schuermann)/Facebook (Redfern Convenience Store)

Ľudia kvôli karanténe rozmýšľajú naozaj veľmi zvláštnym spôsobom a snažia sa urobiť všetko preto, aby mali doma zásoby minimálne na rok. Jasné, že je fajn mať nejaké veci pre istotu do zásoby, avšak určite nepotrebujete mať doma litre dezinfekčného prostriedku.

Jedným z nedostatkových tovarov, ktorí ľudia kupujú do bezvedomia, je aj toaletný papier. Nie je celkom jasné, aký na to majú dôvod, je však pravda, že sa to stáva nedostatkovým tovarom. Ako informuje portál Ladbible, zdá sa, že Austrália si s tým poradila celkom bravúrne.

Vo veľkom nakupujú toaletný papier

Ako uvádza portál, mnohé regále s toaletným papierom zívali prázdnotou a ľudia sa na to len neveriacky pozerali. Police boli stále prázdne a mnohí sa uchýlili k používaniu detských obrúskov či kradnutiu roliek z práce. Od tej doby supermarkety zaviedli pravidlá týkajúce sa toho, koľko balíčkov si môžu ľudia odniesť, aby sa takémuto hromadeniu zabránilo.

Perfektný nápad

Jeden obchod so zmiešaným tovarom v Sydney však prišiel s ešte lepším nápadom. Za jeden balík toaletného papiera si účtuje 3 doláre a 50 centov, čo je približne 3 eurá a 23 centov. Druhý balík však už stojí 99 dolárov, teda približne 92 eur. Majiteľ obchodu Redfern Convenience Store Hazem Sedda povedal, že každý bral dva alebo tri balíky papiera s tým, že hovorili, že to je pre mamu alebo sestru.

Myslite na iných ľudí

Heslo tohto celého má byť: „Nebuď chamtivý, mysli na iných ľudí.“ Podľa neho, keď umiestnil na papier túto cenovku, zrazu si všetci brali len jeden balík papiera. „Predtým boli starí ľudia zúfalí, lebo nevedeli nikde nájsť žiadny papier,“ povedal Hazem.

Tento krok mal zabezpečiť, že si každý bude kupovať to, čo potrebuje bez toho, aby si robil zbytočné zásoby. Našťastie, zdá sa, že hromadné nakupovanie postupne ustalo a ľudia pochopili, že nie je potrebné, aby si robili obrovské zásoby.

Dôležité opatrenia

„S potešením vám oznamujem, že nakupovanie v našom supermarkete sa vrátilo do normálu. Každý, kto nakupoval cez víkend, by videl, že všetko sa stále dopĺňa. Aj tak však teraz musíme dať supermarkety dokopy,“ povedal Matt Swindells, vedúci prevádzky Coles. Je aj tak nevyhnutné, aby zásoby doplnili supermarkety, ktoré majú prázdne sklady.

Niektoré obchody však zavádzajú opatrenia, kedy má obchod na jedného zákazníka limit dvoch položiek z ktorejkoľvek kategórie na väčšine balených produktov. Niektoré výnimky však predsa len existujú a sú nimi ovocie, zelenina, mlieko a detská výživa. Toaletný papier je obmedzený na jedno balenie na zákazníka.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: