Najväčší škandál v Hollywoode! Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, no aj ďalšie hviezdy sa stali obeťami slávneho producenta

Monizz Ešte viac

Sexuálny škandál okolo amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina sa pomaly ale isto rozrastá. Prehovoriť sa rozhodli ďalšie a ďalšie herečky, komparzistky či ženské obete z prostredia filmových štábov. Tri ženy ho obvinili zo sexuálneho napadnutia a donútenia k sexu.

imdb.com

Weinsteina už kvôli škandálom opustila aj manželka, módna návrhárka Georgina Chapmanová. Weinstein je z celej situácie údajne zhrozený a prepadol depresiám. Čo sa za posledných 20 rokov v Hollywoode dialo, prezradí len vyšetrovanie.

Nabrali odvahu

Ako prvá prehovorila o Weinsteinových chúťkach herečka Gwyneth Paltrowová. K slovám sa odhodlala až potom, čo na producenta padlo oficiálne obvinenie od menej slávnych herečiek. Paltrowová priznala, že na začiatku svojej kariéry, keď mala 22 rokov, ju Weinstein volal k sebe do spálne „na masáž“. Na otázku, prečo o tom nepovedala skôr, reagovala slovami: „Bola som ešte dieťa, bála som sa, že ak mu nevyhoviem, tak ma vyhodí.“ Zachránil ju však kolega Brad Pitt, ktorý sa v správnom čase objavil na správnom mieste. Paltrowovú z blízkosti Weinsteina vzal preč, na čo ten dostal údajný záchvat zúrivosti.

Koncom deväťdesiatych rokov obťažoval aj Angelinu Jolie, ktorú viackrát po sebe volal do svojej izby, no vždy ho odmietla. Na margo kauzy sa vyjadrila: „Mala som s Harveym Weinsteinom zlé skúsenosti ešte v mladosti. Rozhodla som sa preto, že s ním nebudem pracovať a odstúpila som z filmu, v ktorom som mala hrať. Varovala som pred ním aj iné herečky, ja sama som s ním nikdy viac nespolupracovala. Jednoducho som sa projektom, v ktorých bol zapojený, vyhýbala.“

View this post on Instagram

Via @brangelinanews ❤️

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolieofficial) on

Svoje si s Weinsteinom zažila aj herečka a režisérka Asia Argento, ktorá tvrdila, že producent ju donútil k orálnemu sexu a ona sa ho zo strachu o miesto bála udať. „Viem o tom, že už zničil veľa dievčat. Aj to bol dôvod, prečo som ho už pred rokmi neudala.

Ashley Judd zasa priznala, že Weinstein ju donútil, aby sa naňho pozerala v kúpeľni, kým on vo vani masturboval. Rose McGowan zasa prijala od producenta 100 000 dolárov za mlčanlivosť. K incidentu medzi nimi malo prísť po natáčaní filmu Výrkik. Tento úplatok bol len jedným z ôsmych za posledné roky. Peniaze od neho dostala v roku 2015 aj talianska herečka Ambra Battilana. Mnoho bývalých aj súčasných zamestnancov Weinsteinovej spoločnosti priznalo, že vedeli o jeho zvrátených chúťkach a obťažovaní žien. Svoje mená sa boja zverejniť, pretože majú strach, že prídu o prácu.

Sám Harvey Weinstein všetky obvinenia poprel, a aby toho nebolo málo, obvinil svojho vlastného brata, že novinárom predal kompromitujúce materiály na jeho obžalobu. „Môj brat Harvey zrejme v škandále nie je namočený sám. Prosil som ho už dávno, aby vyhľadal odbornú pomoc, pretože to zúfalo potreboval. To, že spochybňuje vyhlásenia obetí, je príšerné, ukázal iba to, že je klamárom na svetovej úrovni a namiesto toho, aby sa dal liečiť, obviňuje všetkých okolo z lž,.“ vyjadril sa brat obvineného Bob Weinstein.

imdb.com

Proti obvinenému Weinsteinovi sa postavili aj mnohé ďalšie hviezdy, medzi inými napríklad Meryl Streepová. Povedala: „Nepochybujem o tom, že Harveyho činy mnohým ublížili, sama som o ňom vedela a počula svoje. Plne podporujem vyšetrovanie tohto zvrhlíka a obdivujem odvahu žien, ktoré sa nebáli prehovoriť nahlas.“

wikipedia.org

„Mnohí jednoducho mlčia, berúc do úvahy vlastné zamestnanie. Ale vďaka odvážnym ženám sa môžeme posunúť smerom k civilizovanej spoločnosti,“ komentovala dianie okolo Weinstein herečka Julien Moore.

„Správanie takéhoto vplyvného človeka je nepochybne hanebné a hrozné. Počula som o ňom podobné príbehy, no dúfala som, že sú to len klebety. Bola som veľmi naivná a teraz ma to naozaj hnevá!“, vyjadrila sa Kate Winslet.

imdb.com

Mnohé z herečiek na Weinsteina nedajú dopustiť. Napríklad Nicole Kidmanová bola dlho jeho obľúbenkyňou. Hrala až v siedmich Weinsteinových filmoch a opakovane sa zúčastňovala na jeho podujatiach. Julia Robertsová Weinsteina opakovane nazývala dobrým priateľom. Scarlett Johansson s ním spolupracuje už celé roky. No a Emma Watson zasa hrá v jednom z jeho najnovších filmov a nedávno ich spolu videli v jednom z nočných klubov. Pri Watsonovej sú neveriace pohľady okolia o to oprávnenejšie, že samotná herečka sa dlhodobo aktivizuje ako ženská veľvyslankyňa OSN za práva žien.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo v budúcnosti nebudú môcť deti princeznej Charlotte dediť žiadny kráľovský titul. Odpoveď vás prekvapí

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)