Najvhodnejšie izbové rastliny do domácnosti

Monizz Bývanie

Hovorí sa, že večne negativisticky naladení ľudia žijú doma s upírmi. V skutočnosti môžu byť za našou dlhodobo zlou náladou izbové kvety. Nie všetky by sme totiž mali mať práve vnútri. Ktoré nám energiu vysávajú a ktoré nám ju, naopak, dodávajú?

1
takprosto.cc

Rastliny by mali čistiť vzduch a negatívnu energiu z miestností odvádzať. Sú však niektoré druhy, ktoré robia pravý opak, a tak sa v ich prítomnosti necítime práve najlepšie. Čo je zaujímavé, väčšinou ani netušíme, že príčinou nezdarov môže byť zeleň.

Brečtan

Rovnako ako iné ťahavé rastliny, aj brečtan ťahá do domu celú vlnu negativizmu a plodí hádky. Nežiadúci je aj v kanceláriách, kde môže negatívne vyplývať nielen na výkon, ale aj na pracovno-ľudské vzťahy.

2
takprosto.cc

Monstera

Dajte si pozor na túto zelenú dámu. V žiadnom prípade ju nedávajte do spální alebo detských izieb. V prípade, že máte doma deti alebo starších ľudí náchylnejších na melanchóliu, môže sa stať, že zlú náladu a agresiu v nich bude monstera ešte viac živiť. Je lepšie ponechať ju v spoločných miestnostiach, ako je napríklad obývačka alebo chodba.

3
takprosto.cc

Difenbachia

Difenbachia rozhodne nie je vhodná rastlina do bytu a už vôbec nie do menších priestorov. O tejto rastline sa hovorí ako o najväčšom vysávačovi dobrej nálady. Ak sa jej nechcete vzdať, umiestnite ju do väčších izieb, prípadne otvorených priestorov. Pozor na ňu ak máte domácich miláčikov. Pre zvieratá je mimoriadne jedovatá, otráviť by sa mohli už aj z kvapôčiek, ktoré vypúšťa.

4
takprosto.cc

Begónia

Begónie rozhodne vplývajú na dobrú náladu, no sú aj užitočné. Ak máte hosťovskú izbu, najlepšie je umiestniť begóniu tam. Vysaje energiu po cudzom človeku hneď, ako od vás opäť odíde. Oplatí sa to najmä pri hosťom, ktorých by ste radšej oželeli.

5
takprosto.cc

Orchidea

Milované orchidey dokážu obyvateľov domov vyčerpať. Ak pri nich spíte, môžete sa často budiť unavení a mať pocit neustáleho nedostatku spánku. Orchidey majú totiž najhoršie účinky v noci a na úsvite. Pestujte ich preto radšej v miestnostiach, kde nik nespáva.

6
takprosto.cc

Naopak, rastlinky, ktoré vám energiu dodajú, pestujte pokojne aj vo veľkom. Vás domov nielen skrášlia, ale postarajú sa aj o lepšiu náladu a odstránia negatívne vibrácie. Ak sa nechcete niektorej „odsávačskej“ rastliny vzdať, je dobré kombinovať v miestnosti oba druhy naraz – tie pozitívne s tými negatívnymi. Medzi pozitívnymi rastlinami sú na prvom mieste prekvapivo kvietky, ktoré vídame na každom druhom balkóne.

Pelargónie

Jasné a silné kríčky pelargónií chránia pred negatívnou energiou, nadávkami, zlou náladou a pred energiou závisti. Ak pociťujete vy, alebo vaši blízki v noci úzkosť či mávate nočné mory, nechajte na parapete kvetináč s pelargóniami. Sú ako starostlivé matky, ktoré budú bdieť nad vašimi snami.

7
takprosto.cc

Azalky

Azalky majú pozitívny vplyv na pohostinných, dobromyseľných ľudí. Obyvateľom dodávajú silu a zdravie a navyše aj dobrú náladu. Pestujte azalky a uvidíte, že na svet sa budete pozerať cez ružovšie okuliare.

8
takprosto.cc

Benjamín fikus

Ak potrebujete postúpiť v práci, dajte si na stôl aspoň jeden kvetináč s benjamín fikusom. Pozitívne vplýva na výkonnosť a myslenie. Naopak, za istých okolností ho doma radšej nepestujte. Dokáže síce nádherne skrášliť domácnosť, no pre vašich domácich miláčikov je podobne jedovatý ako difenbachia.

9
takprosto.cc

Chlorofytum

Krásne strapaté, v svetlých odtieňoch a bohaté na zeleň. Chlorofytum je ideálna rastlina do kuchyne, obývačky aj do miestností, kde sa spí. Miestnosti v dome nielen skrášli, ale podporí navyše aj chuť do práce a dobrú náladu. Chlorofytum treba rozhodne mať!

10
takprosto.cc

Dracéna

Mnoho ľudí doma pestuje dracénu. Niekto ju má ukážkovo veľkú a zdravú, u iného prežije ledva tri mesiace. Dracéna je vo svojej podstate nenáročná rastlina, pokiaľ ulahodíte jej potrebám. Ak sa jej však u vás doma darí, máte vyhraté. Je považovaná za najsilnejšiu energetickú rastlinu, ktorá zlepšuje kvalitu života, zvyšuje energiu a výkonnosť a v dome vytvára teplo a lásku.

11
takprosto.cc

Máte niektoré z týchto rastliniek doma aj vy? Dajte nám vedieť, aké skúsenosti máte s vplyvom rastlín na vašu náladu.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: