Namiesto materského mlieka mu dávali len vegánske. Nezodpovední rodičia sa postarali o smrť vlastného dieťaťa

Lucia Mužlová Ešte viac

Katastrofálny a odstrašujúci prípad pre všetkých rodičov sa síce udial už v roku 2014, no aktuálny je aj dnes. Vo veku 7 mesiacov v Belgicku umrelo bábätko na podvýživu. Najhoršie na tom celom je, že jeho smrť majú na svedomí jeho vlastní rodičia.

Peter a Sandrina sú rodičia, ktorý v meste Beveren vlastnili obchod s potravinami. Jedného dňa sa „rozhodli“, že svojmu synovi Lucasovi nebudú dávať lepok ani laktózu, pretože má vraj potravinové alergie, ktoré samozrejme detským lekárom potvrdené neboli.

View this post on Instagram

I made my almond milk a bit differently yesterday, thanks to a fantastic tip from a blog reader. (Diana Botero, if you see this, thank you!) I soaked my 1 cup of almonds overnight as usual, drained and rinsed them, blended them with 2 cups of fresh water and strained out the milk. Then I added the pulp back to the blender and added less fresh water than the first time along with a pinch of salt, blended everything again and made a second batch. And then a third! – I prefer the first batch—it’s rich, creamy and sweet (but contains no added sugar). My daughter prefers the lighter tasting second and third batches. You can also combine all of the milk together for one consistent batch if desired. – I’m thrilled with how well this turned out. I have double the amount of milk I usually get for the same price and not much more effort. To rescue the almond pulp, I dried it out and froze it. I use small amounts of that here and there when I bake. Link in profile for the almond milk recipe. – #nutmilk #almondmilk #veganmilk #foodwaste #nofoodwasted #bulkingredients #plasticfree #breakfreefromplastic #planetorplastic #beatplasticpollution #zerowaste #zerowastefood

A post shared by Anne-Marie Bonneau (@zerowastechef) on


O malom Lucasovi neexistovali žiadne zdravotné záznamy a dokonca o ňom nevedeli ani služby podobné nášmu slovenskému Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Namiesto materského mlieka a plnohodnotnej a pestrej stravy dostával Lucas vegánske a rastlinné mlieko, ovos, ryžu, pohánku a rôzne odrody quinoi.

„U lekára sme nikdy neboli, pretože sme si nikdy nevšimli nič neobvyklé,“ povedal otec malého chlapčeka. Jeho manželka však Lucasa k lekárovi vzala. Nie však k normálnemu, študovanému človeku. Vzala ho k homeopatickému doktorovi, ktorý okamžite poslal matku s dieťaťom do nemocnice.


https://www.instagram.com/p/Blb3RHtgNk1/?tagged=veganmilk

Hneď pi príchode do nemocnice lekári už nemohli nič robiť. Lucas bol prehlásený za mŕtveho a následná pitva preukázala, že jeho žalúdok bol úplne prázdny a trpel podvýživou. V 7 mesiacoch vážil len niečo cez 4 kilogramy.  Na súde sa rodičia obhajovali. Tvrdili, že Lucas niekedy priberal, inokedy schudol. Preukázané však bolo, že trpel neustálymi kŕčmi a poruchou stravovania.

Ak ste sami vegáni, prípadne vyznávate iné pravidlá zdravej výživy, o tom, či sa má takto stravovať aj vaše malé dieťa sa určite poraďte s pediatrom. Rodič by dieťaťu nemal upierať napríklad mäso a už vôbec nie materské mlieko. Dieťa sa vyvíja a všetky potrebné látky na správny vývin získava z jedla. Radšej sa zamyslite nad kvalitou potravín, ktoré dieťaťu dávate a nie nad tým, že nemôže zjesť kravičku, lebo tým trpí celá zemeguľa.

Pozri aj: Už 3 roky sa neholila a je terčom nechutných poznámok okolia. Takto vyzerá život bez depilácie a žiletiek

Lucia M., redbookmag.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: