Skúsila som túto 7-dňovú diétu a tuk na bruchu výrazne ubudol. Toto je dôvod, prečo by ste každý svoj deň mali začať s týmto nápojom!


Diéty spojené s chudnutím a dodržiavanie zdravého životného štýlu nie sú len cestou k vysnívanej postave a krajšiemu vzhľadu. Zbaviť sa tukových zásob neznamená len zmeniť estetickú stránku vašej osoby. V mnohých prípadoch je tuk i zdravotným rizikom, najmä pokiaľ ide o tuk na vnútorných orgánoch brušnej dutiny – viscerálny tuk. Jeho zvýšená hodnota môže potrápiť i štíhle ženy, keďže ho jednoducho nevidíme. Nasledujúci článok vám poradí, ako s týmto tukom zabojovať a urobiť niečo prospešné pre seba a svoje zdravie.

pixabay.com

Je samozrejmé, že ak máte problém so zopár kilami navyše, bruško, ktoré ťažšie vtesnáte do starých nohavíc vás asi veľmi nepoteší. Takéto viditeľné tukové zásoby sú však len jednou stránkou veci. Omnoho väčšie zdravotné riziko predstavuje tuk na vnútorných orgánoch, ktorý navyše nevidíme. S takýmto viscerálnym tukom môžu mať problém i navonok štíhle ženy, preto by sme jeho zvýšené hodnoty nemali zanedbávať.

Prečo sa zbaviť tuku?

Istý podiel viscerálneho tuku je pre naše telo dôležitý. Poskytuje totiž okamžitý zdroj energie pre telo, no jeho hodnota by nemala byť vyššia ako 10 – 15% celkového telesného tuku. Jeho nadbytok prispieva k upchávaniu ciev, zvyšovaniu krvného tlaku alebo zvyšuje riziko infarktu či cukrovky.

pixabay.com

Hromadenie viscerálneho tuku môžu spôsobovať i hormonálne poruchy či poruchy metabolizmu. Nemali by ste preto zanedbávať ani prevenciu a prípadné vyšetrenie u lekára.

Ako sa zbaviť viscerálneho tuku?

Správna výživa

Nie je absolútne nutné dodržiavať drastické diéty, pri ktorých budete hladovať a vaše telo bude mať nedostatok energie. K zníženiu viscerálneho tuku môžete prispieť i zmenou jedálnička.

pixabay.com

Najmä zelenina ale i ovocie by mali tvoriť vyše polovicu vášho denného príjmu. Obmedzte mastné mäso, pečivo, vyprážané, fastfoodové jedlá, maslo, majonézu, údeniny i sladkosti. Naopak, vhodné sú celozrné výrobky s vysokým obsahom vlákniny, mäso z morky, husi alebo kačky, ale tiež hovädzie mäso i syry a kvalitné mliečne výrobky.

Nápoj, ktorý zatočí s tukovými bunkami

Aj keď upravíte jedálniček a zvýšite pohybové aktivity, strata tukových zásob môže byť vplyvom veku alebo pomalšieho metabolizmu niekedy náročná. Preto si pokojne dopomôžte nápojom, ktorý je nie len účinný ale aj skvele chutí. Je pomocnou rukou pre vaše telo, ktoré sa vďaka nemu omnoho rýchlejšie zbaví nadbytočného tuku.

pixabay.com

Budeme potrebovať:

1 uhorka

1 stonka zeleru

kúsok ananásu (koliesko hrubé približne 1 až 2 cm)

1 šálka listov petržlenovej vňate

Postup:

Všetky ingrediencie nakrájame a vhodíme do mixéra, kde všetko dobre rozmixujeme. Výsledný hustý nápoj neprecedíme, pijeme aj s dužinou, aby sme prijali čo najviac vitamínov. Nápoj si doprajte každé ráno nalačno počas celého týždňa. Následne si urobte pauzu 1 až 2 mesiace. Maximálny efekt dosiahnete s čerstvo pripraveným koktejlom, preto si ho pripravujte každé ráno a neodkladajte dopredu väčšie množstvo do chladničky na nasledujúce dni.

pixabay.com

O svoje zdravie je potrebné dbať v každom veku. Nezameriavajte sa len na zdravú stravu, ale i na dostatok fyzickej aktivity. Neznamená to ihneď, že by ste mali tráviť hodiny denne v posilňovni. Aj menej náročné cvičenia pár minút denne sú lepšie ako vylihovanie. Starajte sa o svoje telo zvonku i zvnútra a ono sa vám poďakuje.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov