Naša kolegyňa Janka podstúpila obrovskú premenu! Toto je dôvod, prečo si dala odstrihnúť 50 centimetrov zo svojich vlasov

Lucia Mužlová Ešte viac

Keď mi moja kolegyňa Janka oznámila, že sa ide dať ostrihať, chcela som ju hneď odhovoriť. Je to presne typ ženy, ktorej leviu hrivu závidíme asi všetky. Svoje vlasy si nefarbila, neničila fénom alebo žehličkou a mala ich dlhé až pod zadok! Keď som sa jej opýtala, prečo si takúto prenádhernú korunu krásy ide ostrihať, jej odpoveď bola jasná: „Moje vlasy niekomu pomôžu.“

babskeveci.sk

Možno ste zaregistrovali, že Liga proti rakovine v spolupráci s vlasovým štúdiom Zdenka Vrbová rozbehla aktivitu darovania vlasov s názvom Vystrihaj sa Slovensko. Svoje vlásky tak môžete darovať ženám, ktoré ich potrebujú viac. Všetky tieto ženy si prešli náročným obdobím chemoterapie a o svoje vlasy tak prišli.

Janka je naša kolegyňa a týmto skutkom v mojich očiach ešte stúpla. Je to žena, ktorá sa rovnako ako my všetky zaujíma o to, ako vyzerá. Tentokrát však dala prednosť iným ženám pred svojou vlastnou krásou. Pre ženu je mimoriadne ťažké vzdať sa vlasov. Vezmite si, ako vás trápi, keď vám kaderníčka odstrihne o trošku viac ako ste jej povedali. Hneď z toho robíme hotovú tragédiu. Skúste sa ale na chvíľu zastaviť a zamyslieť. Mrzelo by vás tých pár centimetrov, aj ak by to malo niekomu pomôcť? Ja myslím, že nie.

babskeveci.sk

Nie je to len otázka darovania vlasov, a teda niečoho materiálneho. Ide o vyjadrenie podpory a zaujatie aj morálneho stanoviska k celej veci. Ženy, ktoré prišli o vlasy, sú často terčom spoločnosti, a aj keď im do očí nikto nič nepovie, pohľady ľudí na chrbte predsa len cítia. Ak máte záujem prispieť aj vy, kontaktujte kampaň a informujte sa. Nikdy neviete, kedy podobnú pomoc budete potrebovať vy.

Všetky potrebné informácie ohľadom darovania vláskov nájdete na stránke vystrihajsaslovensko.sk. Verím, že takýchto odvážnych žien je medzi nami veľa. My ďakujeme, že máme takú jednu v našom kolektíve.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: