Našiel sa recept na šťastnejší život: 30-dňová výzva, na konci ktorej budete usmiate a dokonca aj zdravšie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: HBO Original Productions

Ak chcete zmeniť svoj život, musíte v prvom rade zmeniť svoj postoj. Túto vetu ste už isto počuli niekoľkokrát. No asi vám je jasné aj to, že to nie je až také jednoduché, ako by ste si možno na prvý pohľad mysleli. Ako všetko na svete, tak aj toto sa dá určite naučiť.

Pokiaľ nepatríte k tým šťastným ľuďom, ktorí berú všetko flegmaticky, je možné, že vás denno-denne stresuje príliš veľa vecí. Ranné vstávanie, cesta do práce, samotná práca, neustále sa ponáhľanie niekam. Hoci je to možno problematické, môžete sa naučiť brať veci s väčšou ľahkosťou a začnete si život užívať.

Foto: unsplash

Neberte sa príliš vážne

Áno, je to veľmi ťažké, teda pre väčšinu ľudí. Z časti to spôsobuje aj prostredie, v ktorom sa nachádzate či už osobné, alebo pracovné. Každý na vás vyvíja tlak a práve preto máte pocit, že niečo nie je celkom v poriadku. Preto pracujete ešte viac. Všetko beriete vážne, pretože vám vlastne nič iné ani nezostáva. Neberte sa preto príliš vážne. Zasmejte sa s kolegami, vypnite, keď do vás šéf kričí.

Každý deň sa venujte jednej obľúbenej aktivite

Vždy si naplánujte v každý deň aspoň jednu vec, z ktorej budete mať radosť. Nezáleží na tom, aká aktivita to je, možno je to len fakt, že si dáte po práci svoje obľúbené jedlo. Stačí maličkosť, aby ste boli pozitívne naladení na to, čo príde po tej nepríjemnejšej časti dňa, čo zvykne byť práve práca.

Foto: pixabay

Nemyslite na prácu aj vtedy, keď ste doma

Nie vždy sa dá úplne odtrhnúť z bubliny, v ktorej žijete. Ráno myslíte na prácu, v práci myslíte na prácu, no večer po nej myslíte na ďalší deň. Urobte všetko preto, aby ste prišli na iné myšlienky. Verte tomu, že keď na to príde, všetko je len o tom, aby ste vedeli vypnúť. Keď sa to naučíte, môžete byť so sebou spokojný. Doma si budete užívať čas, ktorý patrí len vám a vašej rodine.

Čo vám ešte zaručí dobrú náladu?

Možno budete prekvapený, ale verte tomu, že aj to, čo celý deň jete a pijete vám ovplyvňuje vaše myslenie. Preto by ste si mali dávať pozor a zameriavať sa na to, čo vám bude evokovať dobré myšlienky.

  • Pite veľa vody. Zostať hydratovaný počas celého dňa je základ. Nedostatok vody v tele spôsobuje bolesti hlavy a práca vám potom bude trvať oveľa dlhšie, ako ste zvyknutý.
  • Pozor na tučné jedlá. Možno vás to prekvapí, ale keď si často dávate na obed vyprážané jedlá, môže sa stať, že sa vaša nálada rapídne zníži. Spôsobuje to to, že ste prejedený a cítite únavu, preto vám všetko oveľa dlhšie trvá.
  • Ľahké jedlá a ovocie. To je niečo, čo by ste si mali v práci dávať, keď chcete zostať plný energie a zároveň nepociťovať hlad.
Foto: unsplash

Existuje veľmi veľa tipov, ako sa po celý čas udržať v dobrej nálade. Podstatné však je, aby ste sa stále držali toho, čo je pre vás to najlepšie. Dobrá nálada je však základ, preto sa nenechajte rýchlo zdeprimovať. Vyskúšajte tieto pravidlá dodržiavať aspoň jeden mesiac a teda 30 dní. Vaše myslenie sa zmení a dalo by sa povedať, že prekabátite svoj mozog. Pravdou však je, že najlepšie urobíte, keď svojim pozitívnym myšlienkam budete aj skutočne veriť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: