Našli cestu, ako sa vidieť so svojimi milovanými bez toho, aby ich ohrozili. 15+ príbehov, ktoré vás chytia za srdce

Foto: Facebook (Hannah Levins/Priscilla Sekula

Počas týchto dní so sebou život nesie naozaj obrovské množstvo utrpenia. Zároveň sme však svedkami krásnych príbehov ľudí, ktorých ani karanténa neodradí od toho, aby videli a komunikovali so svojimi blízkymi.

 

Práve o takýchto príbehoch informoval portál Bored Panda a môžete si byť istý, že vám rozohrejú srdce tak ako nič na svete. Práve v týchto chvíľach by sme si mali zachovať čo najväčšiu pozitivitu. Je fakt neuveriteľné pozorovať, akí sú si ľudia blízki práve teraz, keď nemajú možnosť byť spolu. Asi nás to predsa len má niečo naučiť.

Rozhovory cez okno

Keď dedko spozná svojho vnúčika prvý raz cez okno a jeho dcéra to zachytí na fotografii.

Dcéra zachytila na fotografii svojho otca, ako išiel zaspievať svojej mame, ktorá sa nemôže pohnúť z bytu. Keď nemôžu byť všetci spolu, aspoň jej pripravil takýto malý koncert a potešil aj ďalších ľudí.

Vnučka prišla svojmu dedkovi oznámiť, že sa zasnúbila. Dojatie v ich očiach je viac, než len viditeľné.

Starých rodičov a rodičov je dôležité navštevovať pravidelne a keď to obmedzuje karanténa, môžete to spraviť tak, ako tieto dve ženy. Vytvorili jej dokonca aj plagát, kde jej napísali, že ju ľúbia.

Podobný prípad je aj tento muž, ktorý prišiel navštíviť svojho otca a rozprával sa s ním cez telefón.

Narodeniny a výročia sa dajú oslavovať aj na diaľku

Tento muž nemohol navštíviť svoju manželku v karanténe na ich výročie, tak jej vyrobil plagát, ktorý jej ukázal cez okno. “Milujem ťa už celých 67 rokov.”

Opäť  párik, ktorí oslavuje 54 rokov spolu, no nemôžu to osláviť tak, ako sa patrí. Aspoň sa teda uvidia cez okno.

Úsmev si musíte udržať aj v ťažkých časoch a veriť tomu, že všetko bude naozaj dobré. Zatiaľ nám musí stačiť aj kontakt prostredníctvom telefónov a zároveň je fajn vidieť sa, hoci len cez okno.

Staré mamy, ktoré chcú vidieť svojich vnúčikov a vnučky v každej situácii, sú jednoducho tie najlepšie. A ako inak dokázať svoju lásku ku nim?

Deti chodia do domov dôchodcov čítať ľuďom noviny cez okno. Aj takto sa dá pomôcť komunite, ktorá musí byť pre ich vlastné dobro skutočne izolovaná od zvyšku sveta.

Na narodeniny sa nezabúda ani vtedy, keď je niekto v karanténe alebo proste pre svoje vlastné dobro nemôže stretnúť nikoho zo svojich blízkych.

Choďte sa pozrieť na ľudí, na ktorých záleží

Vždy zistíme, že nám niekto chýba až vtedy, keď ho z nejakého dôvodu nemôžeme vidieť. Starí rodičia a rodičia sú však súčasťou nášho života a je viac, než len jasné, že s nimi chcete komunikovať, hoci s nimi nemôžete byť osobne. Aj toto je prípad malého vnúčika, ktorý svojej starkej vyrobil aj plagát.

Vytvárajte si spomienky, ktoré si budete pamätať celý život a nezáleží na tom, že teraz nemôžete byť spolu v jednej izbe.  Zaujímajte sa o svojich príbuzných a dajte im pocítiť, že ste tu pre nich stále, a to aj v ťažkých časoch.

Koronavírus rozdelil aj mnohých partnerov, ktorí si už nevedia predstaviť, že by život strávili bez seba. Niektorí si nevedia predstaviť ani jeden deň a práve preto sa navštevujú aspoň cez okno, aby mohli byť spolu aspoň malú chvíľu.


Nie je to len o ľuďoch

Hoci je karanténa v mnohých prípadoch o ľuďoch, ktorí nemôžu byť spolu, boli by ste prekvapení, ako tým trpia domáci miláčikovia. Práve tí často zostávajú v karanténe s niekým, kto nebol v zahraničí. Napriek tomu je jasné, že majitelia chcú vidieť, ako sa majú, a to je aj tento prípad.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: