Naučte vaše dieťa nerušiť pomocou jedného jednoduchého kroku. Toto by mal vedieť každý rodič!

Lucia Mužlová Ešte viac

Často sa stáva, že deti sú neodbytné. Pribehnú za vami možno niekedy v nevhodnej situácii, keď riešite nejaký iný vážny problém, alebo sa práve s niekým rozprávate. Ak ste im niekoľkokrát vysvetľovali, že keď napríklad riešite nejaké problémy s manželom, nemôžete sa ísť do izby hrať a stále to nezaberá, vyskúšajte tento jednoduchý trik.

pixabay.com

Je to veľmi efektívne a ak to rozumne svojmu dieťaťu vysvetlíte, veríme, že by to mohlo fungovať.

Je potrebné, aby v situácii, keď vy sa napríklad s niekým rozprávate, prišlo dieťa k vám a ak vám chce niečo povedať, položilo ruku na vašu ruku, poprípade nohu, ak sedíte. Vy to zaregistrujete a na tých pár sekúnd, čo dokončíte vetu, priložíte svoju ruku na ruku vášho dieťaťa. Je však potrebné to poriadne dieťaťu vysvetliť, že keď niekto hovorí, neskáčeme mu do reči a neprerušujeme ho, ale naznačíme, že niečo chceme povedať práve tým, že položíme ruku. Rodič nám položením tej svojej naznačí, že to zaregistroval a hneď, ako to bude možné, bude sa dieťaťu venovať.

Týmto spôsobom sa môžete vyvarovať neustálemu upozorňovaniu dieťaťa. Naučí sa rešpektovať druhého a vy nebudete musieť stále dookola hovoriť: „Neskáč tete do reči“ alebo „Vydrž, my sa teraz rozprávame“. Vyskúšajte, naozaj to funguje. Ako tento problém riešite vy? Prerušíte človeka oproti a venujete sa svojmu dieťaťu, alebo ste ho naučili, že keď sa dvaja ľudia rozprávajú, tak nemá vyrušovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Čo sa stane s psychikou dieťaťa, ak ho občas výchovne „capnete“ po zadku? Toto by mal vedieť každý rodič!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), thehouseofhendrix.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: