2-krát účinnejší a 10-krát lacnejší deodorant, ktorý si vyrobíte doma. Potrebovať budete len 3 suroviny


Bohužiaľ, bez ohľadu na náš vek alebo fyzickú aktivitu, sa každá z nás stretáva s nepríjemným zápachom potu a mokrými stopami (nielen) v podpazuší. Téma, ktorej by sme sa najradšej vyhli a nie je nám príjemné o nej diskutovať. Každá chceme pôsobiť ako upravená dáma budiaca dobrý dojem. Pri letných horúčavách, náhlení sa do práce alebo zvýšenej aktivite sa však nevyhneme nepríjemnému poteniu. Nasledujúci návod vám ukáže, ako sa s potením nadobro rozlúčiť aj bez použitia kúpených deodorantov, ktoré sú často plné „chémie“.

pot 1
takprosto.cc

V dnešnej dobe nám drogérie ponúkajú nespočetné množstvo prostriedkov, ktoré majú zabrániť poteniu a eliminovať nepríjemný zápach. Viac či menej účinné produkty však stoja nemalé peniaze a po dôkladnejšom preštudovaní obalu by sme s ich zložením boli v mnohých prípadoch prinajmenšom znepokojené. Pomocou nasledujúceho návodu si vyrobíte lacný a nesmierne účinný deodorant jednoducho a v pohodlí domova.

Budeme potrebovať:

1 liter vody

30 gramov harmančeka

1 čajová lyžička jedlej sódy

pot 2
takprosto.cc

Postup:

Vodu v hrnci privedieme do varu. Použiť môžeme sušené ale aj čerstvé kvety harmančeka (rumanček kamilkový), ktoré vysypeme do vody a zamiešame.

pot 3
takprosto.cc

Hrniec odstavíme zo sporáka a vodu necháme vychladnúť. Následne odlejeme malé množstvo vody do menšej misky (bez kvetov harmančeka) a pridáme lyžičku jedlej sódy. Dobre premiešame. Touto zmesou potom natierame oblasť podpazušia dvakrát denne.

pot 4
takprosto.cc

Takto pripravený domáci deodorant môžeme uchovať v chladničke, nie však dlhšie ako týždeň. Tento jednoduchý domáci recept vám pomôže eliminovať tvorbu potu a pohltí nepríjemný zápach.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov