Ako na domácu aviváž krok za krokom. Vyrobte si ju doma za pár centov a v obchode ju už budete obchádzať


Vyrábate si niektoré veci sami doma? Mnoho žien takto dokáže ušetriť desiatky eur! Dnes sa zameriame na pranie a domácu aviváž, ktorá navyše zmäkčuje prádlo. Na internete môžete nájsť mnoho overených „receptov“, ako na to. Dnes sme si ale vybrali tento!

poppyjuicelivingwellforless.com

Budeme potrebovať:

6 hrnčekov octu

1 hrnček jedlej sódy

15-20 kvapiek voňavého esenciálneho oleja (túto ingredienciu kvôli krásnej vôni nevynechávajte)

Postup:

Do veľkej misky si najskôr nalejeme ocot. Pridáme esenciálny olej. Skvelou voľbou je napríklad levanduľa, pretože na prádle vydrží naozaj dlho a po opraní vonia celý byt. Na záver pridáme sódu. Ak chcete, môžete do tejto tekutiny pridať aj mydlo na pranie rozmiešané vo vriacej vode. To však v prípade, že periete naozaj špinavé prádlo.

hibiscushouse1

Hotovú zmes si prelejte do prázdnej plastovej nádoby z aviváže. Do práčky pridávame cca polovicu hrnčeka. Dbajte na to,ste ste nádobu vždy trochu pretrasli, aby sa esenciálny olej dobre rozmiešal s ostatnými zložkami. Výsledná suma celej tejto aviváže je niečo pod 2 eurá, čo je naozaj skvelé. Vyskúšajte a dajte nám vedieť, ako funguje u vás.

Pozri aj: Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

 

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));