Toto je 5 tipov od ženy, ktorá nedá na hennu dopustiť. Vlasy si ňou farbí už 15 rokov a nevie si ju vynachváliť!


Skúšali ste si už niekedy farbiť vlasy hennou? Táto prášková forma obsahuje aktívne zložky, ktoré vaše vlasy dokážu nafarbiť. Ak ste sa rozhodli vzdať chemického spôsobu farbenia, prečítajte si nasledujúce rady od ženy, ktorá má s takýmto druhom farbenia skúsenosti už 15 rokov. Na hennu nedá dopustiť a nevie si ju vynachváliť. 

Farbenie hennou nie je nič, čo by ste nezvládli doma samé. tento prírodný produkt sa získava z rastliny menom Lawsonia Itermis. Zložky henny majú schopnosť farbiť nielen pokožku, ako to vidíme pri tetovaniach, no pekne sfarbia i vlasy, ktoré sú potom navyše krásne lesklé.

commons.wikimedia.org

Aj keď samotná čistá henna farbí vlasy do bordových odtieňov, primiešaním iných rastlín (kurkuma, škorica, repa, kakao, farbivo indigo alebo rôzne byliny) sa dosahuje požadovaný efekt svetlej i tmavej hnedej, zlatistej, medenej, čiernej a dokonca i blond.

Henna okrem svojej schopnosti zafarbiť vlasy prírodnou cestou nie je škodlivá ako klasické farby s obsahom amoniaku alebo syntetických látok. Vlasy sú po farbení hebké, lesklé a zdravé. Mnohé ženy si hennu pochvaľujú najmä z dôvodu, že dokáže zmeniť kvalitu vlasov k lepšiemu, zabraňuje vypadávaniu vlasov a dokonca vie bojovať aj proti lupinám. Henna má tiež antibakteriálne účinky a lieči vlasové korienky.

Henna prekryje farbu vašich vlasov a dokonca zakryje aj šediny. Ak šedivé vlasy našťastie ešte nemáte, vďaka henne viete predchádzať ich tvorbe.

Ako na to?

K zmesi henny  je potrebné uvariť si odvar z čierneho čaju. Do menšieho množstva vody pridajte čajové lístky a varte na miernom ohni asi 10 minút.

maxpixel.freegreatpicture.com

Teraz si pripravíme zmes na farbenie vlasov. Najprv zalejte práškovú hennu vodou a začnite miešať, pokiaľ nedosiahnete konzistenciu hustej kaše. Všetko stále miešajte lyžicou, ktorá nie je z kovu. Túto zmes si pripravujte stále pred farbením, pretože je potrebné ju nechať na tmavom mieste asi osem hodín. Následne k zmesi prilejte silný čierny čaj (ešte teplý), trošku citrónovej šťavy, ktorá vlasom dodá lesk a rozvonia ich a tiež Amla prášok (z indického egreša), čo je vlastne prírodný vlasový kondicionér a zoženiete ho bežne v lekárni alebo na internete. Konzistencia henny by mala byť ako hustý jogurt. Čím hustejšia, tým lepšie sa s ňou bude pracovať.

50% OFF Henna Hair Conditioner (colorless) for Healthy Hair Club members. This week only!

A post shared by Morrocco Method Int'l (@morroccomethod) on

Teraz môžete prejsť k samotnému farbeniu. Ruky si pred zafarbením samozrejme chráňte rukavicami a na plecia si dajte starý uterák, aby ste predišli zafarbeniu šatstva. Pripravte si aj štipce alebo spony na zopínanie vlasov, hrebeň na rozčesávanie a štetec na nanášanie henny. Okolie koreňov vlasov (čelo, okolie uší a zadnú časť krku) si natrite krémom, aby ste predišli zafarbeniu. Čím mastnejší krém, tým lepšie. Henna najlepšie farbí čerstvo umyté a ešte vlhké vlasy. Po ich rozčesaní nanášajte kašovitú zmes henny na všetky pramene.

Po nafarbení všetkých vlasov si nasaďte igelitovú čiapku alebo použite obyčajné igelitové vrecko či menšiu tašku. Vystačíte si aj s potravinárskou fóliou. Maximálny efekt dosiahnete, ak si vlasy zabalíte aj do uteráka, kvôli zvýšeniu tepla. Nechajte pôsobiť aspoň pol hodinu. Ak chcete vlasy tmavšie, pokojne aj niekoľko hodín.

Následne hennu z vlasov umyte. Najprv teplou vodou, na záver studenou, no dbajte o úplné vymytie henny, čo môže byť o niečo prácnejšie ako pri šampóne či obyčajnej farbe. Ak chcete dosiahnuť maximálny efekt, vlasy si po zafarbení hennou neumývajte šampónom ešte deň alebo dva.

commons.wikimedia.org

Vlasy sú po farbení hennou zdravé a lesklé. Navyše sa vyhnete odrastom, ktoré sú pri bežnom farbení nechceným vedľajším účinkom. Henna sa z vlasov vymýva postupne a bledne až pokiaľ vám neostane vaša prirodzená farba. Do úplného vymytia henny si počkáte asi tri mesiace a pokiaľ sa budete chystať na nasledujúce farbenie hennou, počkajte aspoň 5 týždňov.

Máte skúsenosti s takýmto spôsobom farbenia? Podeľte sa s nami aj o vaše rady alebo triky.

Pozri aj: 7 geniálnych návodov pre všetky ponáhľajúce sa ženy, ktoré si chcú ráno vytvoriť krásny účes za menej ako 5 minút!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

 

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov