V lese nazbierala konáriky a začala ich viazať špagátom. Vyrobila do bytu tú najkrajšiu dekoráciu, ktorú jej závidia všetci v okolí!


Niekedy doslova žasneme nad geniálnymi nápadmi niektorých ľudí. Ak človeku nechýba fantázia, vie vymyslieť neskutočne krásne veci. Čo ale v prípade, že nie ste práve najkreatívnejší tvor a ručnú tvorbu nechávate radšej na iných? Máme pre vás ten najjednoduchší návod, ako si vytvoriť krásnu dekoráciu do bytu či domu, no je vhodná aj ako darček. Vytvorte si peknú vec aj vy, veď všetko robené s láskou má tú najväčšiu cenu.

ninimakes.typepad.com

Tento návod je jeden z najjednoduchších, aké sme kedy videli. Ak máte tvorivého ducha ale aj keď s ručnými prácami nemáte žiadne skúsenosti, môžete si vytvoriť krásne prírodné dekorácie. Dotvoriť si tak môžete vázu na čerstvé kvety ale i črepníky so živými kvetmi. Možno sa chystáte na návštevu a domácu pani chcete potešiť peknými kvietkami. Aj lúčne kvety môžu zažiariť v takejto originálnej verzii „obalu“.

Budeme potrebovať:

pílka na drevo

vrecovina (jutovina)

rovná nádoba (črepník, plastový „pohár“, rolka z toaletného papiera…)

vetvičky alebo malé konáre, ktoré sú pomerne rovné

lepidlo alebo silikónová pištoľ

prírodný povraz

Postup:

Najprv si pripravíme konáre a zbavíme ich bočných vetvičiek, ktoré sú príliš dlhé. Konáre by mali byť rovnejšie, aby medzi nimi nevznikali veľké medzery. Potom ich narežte na rovnakú dĺžku, ktorá by mala byť o niečo väčšia ako je výška pripravenej nádoby (kvetináča, črepníka, pohára). Ak chcete využiť úzke konáre, v tomto prípade možno nebudete potrebovať pílu a krehké drevo zlomíte aj v rukách.

ninimakes.typepad.com

Teraz si vezmite špagát, ktorý by mal byť prírodný. Vezmite si aspoň meter a pol špagátu a v polovici ho zložte. Potom začnite viazať jednu vetvičku k druhej pomocou uzlov. Pridávajte si stále po jednom konári.

ninimakes.typepad.com

Takto zväzujte konáre aj na ich spodnej strane. Snažte sa, aby bol špagát v hornej i dolnej časti približne rovnako vzdialený od okraja. Keď vytvoríte z vetvičiek dlhý rad, kvôli kontrole ho stále priložte k nádobe, ktorú konármi akoby obaľte. Konáre by sa mali na konci spojiť, nie prekrývať.

ninimakes.typepad.com

Keď vytvoríte dostatočne dlhý rad vetiev, prejdite k obaleniu nádoby vrecovinou. Využiť môžete aj iné, prírodne vyzerajúce materiály. Fantázii sa medze nekladú. Vrecovinou obalíme nádobu a v hornej časti necháme vrecovinu pretŕčať, aby sme ju následne mohli zohnúť do vnútra cez okraj nádoby. Jutovinu samozrejme prilepíme k nádobe, stačí však na pár miestach.

ninimakes.typepad.com

Následne priložíme vetvičky a tie prilepíme j vrecovine. Vetvičky na konci zviažeme mašličkou a výtvor je hotový. Nesmierne jednoduché, čo poviete?

ninimakes.typepad.com

Ak sa vám tento nápad páčil, možno vás zaujmú aj iné dekoračné predmety, ktoré si budete chcieť vytvoriť. Inšpirujte sa peknými vecami, ktoré nestoja veľa.

sk.pinterest.com
sk.pinterest.com
sk.pinterest.com
sk.pinterest.com
sk.pinterest.com
sk.pinterest.com
sk.pinterest.com
sk.pinterest.com

Páčia sa vám takéto nápady s prírodným duchom? Ktorý by ste si vedeli predstaviť u vás doma? Pokojne nám dajte vedieť v komentároch.

Pozri aj: Táto šikovná žena vyrobila takúto krásnu vec len z 2 paliet! Všetci, čo prídu na návštevu, obdivujú jej šikovné ruky

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), ninimakes.typepad.com

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov