Babička vybrala zo skrine staré tričká a vyrobila niečo neuveriteľné. Jej malá vnučka mala obrovskú radosť!


Staré a nepotrebné veci nemusia vždy putovať rovno do koša. Stačí trošku predstavivosti, dávka kreativity a štipka zručnosti a z vecí na vyhodenie doslova vykúzlite krásne predmety. Rovnako k tomu pristupovala aj stará mama, ktorá zo starých tričiek vyrobila neuveriteľnú nádheru pre svoju vnučku. Darček bol z recyklovaných materiálov, nestál babičku takmer nič, a hlavne, bol vytvorený zo srdca. Čo viac si možno priať?

takprosto.cc

Rady si vlastnoručne vyrobíte pekné dekorácie alebo užitočné veci? Tento nápad vám istotne padne vhod. Inšpirácií nie je nikdy dosť a tá nasledujúca je naozajstným skvostom. Krásny pestrofarebný koberec, ktorý je mäkučký a pre batoľa ako stvorený. Trúfli by ste si tiež na niečo podobné?

Budeme potrebovať:

tavnú silikónovú pištoľ

nožnice

ihla

niť

papier

bavlnené tričká (alebo iné odevy z úpletu)

netkaná textília (rozmer 1,6 x 1,6 m)

penová guma

vatelín

bavlnená tkanina (1 x 1 m)

zips (1 m)

Postup:

Najprv si potrebujeme pripraviť kruhovú šablónu z papiera. Jej priemer by mal byť 12 cm. Podľa šablóny následne vystrihujeme jednotlivé kusy textilu. V tomto prípade bolo použitých približne 30 bavlnených tričiek. v závislosti od veľkosti výslednej podložky je potrebné prispôsobiť počet kruhov.

takprosto.cc

Následne si pripravíme ihlu a niť a každé koliesko obšijeme tak, aby sme švy viedli približne 5 mm od okraja. Stehy nechávame voľné, nerobíme uzol a ihlu máme ešte stále navlečenú.

takprosto.cc

Potom takto pripravené kruhy začneme plniť mäkkým materiálom. Vhodný je napríklad vatelín, ktorý je potrebné nastrihať na menšie kúsky ale poslúži aj polyuretánová pena, používaná na výrobu matracov.

takprosto.cc

Po naplnení začneme uťahovať niť tak, aby sme utiahli dno a vytvorili pekný guľatý tvar tohto mäkkého mini vankúšika. V tomto konkrétnom prípade, kedy má výsledný matrac priemer 1,6 metra, je potrebných približne 500 takýchto guličiek.

takprosto.cc

Toto číslo vás možno šokuje, no nie je sa čoho obávať. Proces tvorby jednotlivých guličiek je taký rýchly, že sa ani nenazdáte a máte to hotovo. Výplň môžete pokojne nahradiť starými dekami alebo prikrývkami. Výber je len na vás. Podstatné je, aby boli čo najmäkšie.

Následne si pripravíme základňu pod výsledný matrac. Mala by byť z netkaného materiálu. Na ňu potom začneme pomocou tavnej pištole priliepať jednotlivé guličky. Ideálne je začať od okraja, no je potrebné si dávať pozor na možné polepenie podlahy. Preto si pripravte pracovný priestor a zem pre istotu zakryte novinami, kartónom alebo lepenkou.

takprosto.cc

Do stredu následne vložíme kruh s priemerom 1 m o hrúbke 3 až 4 cm. Materiálom je penová guma, ktorá je pre malé batoľatá veľmi vhodná. Penovú gumu zabalíme do bavlneného materiálu, ktorý k nej prišijeme.

takprosto.cc

Na stredový matrac z penovej gumy môžeme ušiť ľubovoľnú textilnú obliečku, ktorá sa vďaka zipsu dá dať dole a vyprať.

takprosto.cc

Je neuveriteľné, akú nádheru vie vyrobiť pár šikovných rúk. Ak sa vám nápad páčil, pokojne ho zdieľajte s priateľmi, ktorých možno inšpiruje.

Pozri aj: TEST: Vyberte si jeden z týchto 9 domčekov. Odhalí tajnú črtu vašej osobnosti, o ktorej ste možno ani len netušili

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov