Táto šikovná žena vyrobila takúto krásnu vec len z 2 paliet! Všetci, čo prídu na návštevu, obdivujú jej šikovné ruky


Hľadáte vhodný stolík do vašej domácnosti, no žiadny vás doposiaľ nezaujal? Nevyhovuje vám veľkosť, farba alebo sa vám zdajú ceny za takýto nábytok príliš prehnané? Jednoduchým riešením je vyrobiť si šikovný konferenčný stolík, ktorého farbu si prispôsobíte úplne podľa seba. Nemusíte mať žiadne obavy, túto kreatívnu činnosť s maximálne užitočným a vizuálne lákavým výsledkom zvládnete aj sama. Stačí si vyhrnúť rukávy, prichystať náradie, palety a farbu a nový originálny stôl sa môže vynímať aj vo vašej obývačke.

Akokoľvek moderný alebo luxusný nábytok je možné kúpiť na dnešnom trhu, ten ručne robený má predsa len jedinečné čaro, ktorému sa nič nevyrovná. Len si predstavte, originálny konferenčný stolík s farbou podľa vlastného výberu, ktorý sa nielenže skvele hodí k zvyšku zariadenia, no navyše je výsledkom vašej vlastnej práce. A to sa cení! Pozrite si návod, ako si super stolík vo vintage štýle vyrobila aj šikovná žena, ktorá svoj postup zdieľala s ostatnými. Po tomto návode si rukávy vyhrniete aj vy.

Budeme potrebovať:

2 drevené palety

4 kolieska pod stolík

bezpečnostné pomôcky (ochranné okuliare a rukavice)

priamočiara píla

brúska

vŕtačka

brúsny papier

farba (podľa výberu)

lak na drevo

skrutky a matice

Postup:

K výrobe stola nepotrebujete, aby boli palety nové, preto možno zoženiete opotrebené za zníženú cenu a pri troche šťastia i zadarmo. V záujme vlastnej bezpečnosti používajte ochranné okuliare i rukavice, vďaka ktorým sa vyhnete nepríjemným trieskam.

Najprv si pripravíme palety. Pomocou priamočiarej píly z nich odpílime trochu menej ako polovicu tak, aby nám stredná spojnica ostala. Rovnako odpílime aj druhú paletu.

youtube.com

Pomocou elektrickej brúsky následne vybrúsime celý povrch paliet. Všade, kde sa brúska dostane prejdeme po dreve, aby sme odstránili prípadné nečistoty i nerovnosti a zjemnili sme povrch celého stola.

youtube.com

Tam, kde sa brúska nedostala, použijeme menšiu brúsku s vymeniteľnými hlavicami alebo plochu opracujeme ručne pomocou brúsneho papiera. Plocha by mala byť vo výsledku hladká na dotyk. Ak ste požadovaný efekt nedosiahli, na záver použite brúsny papier s jemnejším zrnom.

youtube.com

Následne paletu natrieme vybranou farbou na drevo.

youtube.com

Ak chcete dosiahnuť takzvaný vintage efekt, po uschnutí farby paletu znova na rýchlo obrúste.

youtube.com

Pomocou štetca celú paletu dôkladne zbavte prachu.

youtube.com

Aby ste farbu dobre zafixovali, použite na záver lak na drevo. Podľa požadovaného výsledného efektu si zvoľte medzi matným a lesklým lakom.

youtube.com

Následne pripravte diery kvôli spojeniu paliet. Na spodnú časť palety vyvŕtajte 2 diery do každej z troch dosák. Do druhej palety zatiaľ nevŕtajte.

youtube.com

Položte palety na seba tak, aby sa obe dotýkali svojou spodnou stranou. Paleta, do ktorej ste vŕtali otvory by mala byť navrchu a do dier dajte napríklad klinec, ktorým si označíte miesto vŕtania na druhej palete.

youtube.com

Klinec „vyškrabal“ značku aj na druhej palete, takže na týchto miestach vyvŕtajte znova diery. Na záver palety znova spojte a upevnite ich skrutkami (s veľkými hlavami) a maticami.

youtube.com

Na záver pripevnite k stolu 4 kolieska pomocou skrutiek.

youtube.com

Váš stôl sa teraz môže vynímať v akomkoľvek priestore.

youtube.com

Pre lepšiu inštruktáž si môžete prezrieť aj toto krátke video obsahujúce celý postup výroby.

Prajeme vám veľa šťastia pri tejto kreatívnej práci.

Pozri aj: Na niektorých pohároch mi pri zaváraní nechytilo viečko. Vyskúšala som tento babský trik a prekvapivo to naozaj fungovalo!

 (Jana L), hometalk.com

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov