Nebudete chcieť veriť, že sú skutočné. Toto je 5 najabsurdnejších prípadov, ktoré museli riešiť manželskí poradcovia

Lucia Mužlová Ešte viac

Drvivá väčšina párov sa háda kvôli maličkostiam. Partner zabudne vyniesť kôš, partnerka po sebe zas v kúpeľni necháva kopu vlasov. Práve tieto, sústavne sa opakujúce banality, nám však po čase dokážu liezť poriadne na nervy. Nie je nič nezvyčajné, keď práve kvôli ním skončíte na sedení u manželského či partnerského poradcu. Ten si vypočuje kadečo. No na tieto prípady, ktoré sme pre vás vybrali, sa jednoducho nedá zabudnúť.

V každom prípade si pri ich čítaní uvedomíte, že byť poradcom alebo terapeutom je poriadna fuška.

Mačka nadovšetko

Photo by Taylor Grote on Unsplash

„V mojej kancelárii sa objavil pár, ktorý k rozvodu dokopala mačka,“ spomína jedna z terapeutiek. Manžel bol na mačku naviazaný a rozhodol sa jej lásku prejaviť tak, že jej stále ponúkal pamlsky. Manželku to vytáčalo do nepríčetna. Bola presvedčená o tom, že muž zbytočne prekrmuje mačku, a tým jej vlastne škodí. Dokonca by sa kvôli mačke aj rozviedli, keby sa vedeli zhodnúť na tom, komu by mačka po rozvode pripadla. Nakoniec si pomocou terapeuta stanovili prísne pravidlá. Kŕmiť mačku mohla len žena, zatiaľ čo jej manžel mohol denne mačke ponúknuť len obmedzený počet maškŕt.

O preteky

Photo by John Volante on Unsplash

„Jedna z terapií vôbec nešla podľa plánu, pretože obaja partneri boli tvrdohlaví ako poleno. Predo mnou sa pohádali kvôli absolútnej hlúposti. Rozhodli sa podať žiadosť o rozvod. A to okamžite. Obaja nasadli do svojich áut a snažili sa čo najskôr doraziť k budove súdu, pretože obaja z nich chceli byť tí, ktorí podajú žiadosť o rozvod. Nakoniec po tom, čo dostali obaja pár mastných pokút, vychladli,“ tvrdí ďalší odborník. Nakoniec sa pár rozviedol. To, kto podal papiere na rozvod, bolo však už absolútne druhoradé.

Sen verzus realita

Niektorí ľudia nevedia rozlišovať medzi snom a realitou. To bol aj prípad zúfalej manželky Evy, ktorá bola stoj čo stoj presvedčená o tom, že ju partner podvádza s jej najlepšou priateľkou. Ako na to prišla? Jednoducho sa jej to snívalo a nikto na svete ju nevedel presvedčiť o tom, že to nie je pravda. Ani manžel, ani priateľka. Neustále ho upodozrievala, kontrolovala a sledovala, až ju nakoniec opustil.

Otvorený vzťah nie je pre každého

Photo by Javier Allegue Barros on Unsplash

Už ste aj vy určite počuli o otvorených vzťahoch, kedy si partneri nájdu popri „oficiálnom“ partnerovi aj bokovku. Tak to bolo v prípade Toma a Júlie, ktorí si na vlastnej koži vyskúšali, čo všetko obnáša otvorený vzťah. Vôbec to nebolo také jednoduché, ako to vyzeralo.

Tom mal schválené dve priateľky, o ktorých Júlia vedela, a s ktorými sa mohol stretávať len cez víkend a mimo domu. Júlia mala priateľa, s ktorým sa mohla stretávať len cez soboty. Problém však nastal, keď navzájom zistili, že ich partner sa so svojimi bokovkami stretáva aj mimo vymedzeného času.

Začali si robiť naprieky, až to napokon nezvládli a skončili u psychoterapeuta. Chcel, aby im pomohol stanoviť presnejšie hranice ich mimovzťahových záväzkov. Ten im poradil iba jednu vec. „Buď sa rozíďte, alebo konečne dospejte. Chováte sa ako malé deti.“ Raz darmo, otvorený vzťah naozaj nie je pre každého.

Absurdné ultimátum

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Jedna manželka sa celé roky priam panicky bála, že sa s ňou muž rozvedie. Ten samozrejme vedel o jej strachu, a preto jej dal absurdné ultimátum: „Ak si môžem nechať milenku a ty nám do toho nebudeš zasahovať, sľubujem, že sa s tebou nikdy nerozvediem.“ Žena (ne)prekvapivo s takýmto ultimátum nesúhlasila. Nakoniec to bola ona, kto podal žiadosť o rozvod. Aspoňže tak.

Pozri aj: Treba sa pýtať. Toto je 7 nepríjemných otázok, ktoré by sa mal každý z nás spýtať svojho partnera

huffingtonpost

0
Komentovať (0)