Nechápali sme, prečo sused tlčie do zeme drevené kolíky. Keď sme sa ráno pozreli na jeho dielo, neverili sme vlastným očiam

Monizz Bývanie

Záhradná architektúra je niekedy bizarná záležitosť. Pri prechádzkach po okolí sme svedkami tých najzaujímavejších kúskov a občas nevychádzame z údivu, čo všetko si ľudia do svojich dvorov postavia. Dnes vám prinášame tie najzaujímavejšie nápady, ako oživiť voľné priestranstvo v záhrade.

takprosto.cc

Náš sused sa začal v záhrade realizovať z ničoho nič. Dovtedy sme ho vonku ani nevideli, preto nám bolo všetkým čudné, čo sa stalo. Keď sme sa ho neskôr spýtali na túto vítanú zmenu, odpovedal nám prekvapivo. Vraj sa chcel v živote viac venovať rodine a menej práci. Do rúk sa mu dostala motivačná knižka zameraná na to, ako byť dobrým otcom. Uvedomil si, že doteraz žil len pre seba. A tak sa rozhodol rodine postaviť altánok, po ktorom už dlho túžili. Nakoniec z toho bolo veľdielo. A ešte aké!

Záhradné kráľovstvo

Nakoniec bolo zo susedových kolíkov toto. Nádherný altánok, ktorý sa rozprestieral na celej nevyužitej a, povedzme si na rovinu, veľmi nepeknej časti dvora. Dnes sa na tomto mieste koná nespočetné množstvo susedských grilovačiek a rodinných seáns.

takprosto.cc

Aby toho nebolo málo, môj sused sa rozhodol, že sa altánkom začne venovať a tak teraz pomáha stavať aj iným. Stál pri zrode mnohých susedných altánkov, no chodí pomáhať aj známym do iných miest a okolitých dedín.

takprosto.cc

Jeho diela sú naozaj veľkolepé a nikdy by sme si nepomysleli, že v tomto chlapovi sa skrýva toľko kreativity a technickej zručnosti. Veď celý život sedel len doma!

takprosto.cc

Vo voľnom čase kreslí, premeriava, prepočítava a vyrába altánky z tých najrôznejších materiálov.

takprosto.cc

Jeho zanietenie pre podobné stavy pochytilo aj jeho manželku a tá sa s radosťou venuje výrob a návrhom doplnkov do záhradiek, na terasy či do prístreškov.

takprosto.cc

Nápadné a pritom veľmi jednoduché kúsky sú vždy originálne a vyjdú lacnejšie, ako keď si ich kúpite v obchodoch s nábytkom. Upraviť si ich môžete presne podľa svojich predstáv.

takprosto.cc

Jedným z najextravagantnejších nápadov bolo využitie tohto starého napoly nefunkčného klavíra, ktorý susedia premenili na štýlový záhradný bar. Závidia im ho všetci naokolo!

takprosto.cc

Mini bar na miešanie drinkov priamo pod holým nebom. Aj z obyčajných nalakovaných dosiek sa dá spraviť pekné dielko.

takprosto.cc

Manželka sa zasa pýši dekoráciou, ktorá pozostáva zo starých plechových komponentov. Počas večerných posedení vonku je pohľad na tento inak trochu bizarný doplnok absolútne očarujúci.

takprosto.cc

Obyčajné kreslo a vianočné svetielka omotané okolo kmeňa stromu zmenia vašu záhradnú párty na nepoznanie.

takprosto.cc

Nehovoriac o takomto posedení medzi stromami. Stačia vankúše, dobrí ľudia a slnko.

takprosto.cc

Tento skrytý altánok je umiestnený v japonskej záhrade.

takprosto.cc

A toto inšpiratívne posedenie uprostred mesta hneď vedľa električkovej trate.

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

 

0
Komentovať (0)