Nechcelo sa mi čakať, kým mi cesto na lievance vykysne, a tak som vyskúšala tento rýchly recept


Lievance, alebo teda dolky, z jogurtového cesta sú naozaj skvostným úlovkom a tento recept sa zaradil k našim obľúbeným. Krásne nadýchané vďaka prášku do pečiva a jemne sladkasté, najlepšie s marhuľovým lekvárom a ovocím. Jediné negatívum je, že sa po nich strašne rýchlo „zapráši“. Ak máte radi sladké, určite nezabudnite na recept na nepečenú čokoládovú tortu, ktorý sme uverejnili nedávno.

lievance1
vk.com

Budete potrebovať:

1 vajíčko

200 gramov hladkej múky

150 gramov bieleho jogurtu

1 lyžička prášku do pečiva

2 až 3 lyžice cukru

150 ml mlieka

olej na smaženie (ja používam kokosový)

ovocie, prípadne džem

lievance2
vk.com

Postup:

Múku zmiešajte s práškom do pečiva, cukrom a štipkou soli. Pridajte zmes mlieka, jogurtu a vajíčok, ktorú ste zmiešali pomocou metličky. Cesto dôkladne premiešajte, môžete použiť aj mixér na najmenších otáčkach.

lievance3
vk.com
lievance4
vk.com

Potom už len stačí panvicu pokvapkať olejom a z každej strany lievance osmažiť dozlata. Jeden malý trik odo mňa: Ak chcete vedieť, kedy lievance otáčať, počkajte kým popraskajú bublinky v ceste.

lievance5
vk.com

Na záver pridáme čerstvé ovocie alebo džem. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), vk.com

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));