Neďaleko Popradu vznikla jedinečná škôlka. Nachádza sa v lese a deti tu učia láske k prírode

TASR Ešte viac

Foto: Krásne Sady

Pri Poprade v tomto školskom roku pribudla materská škola (MŠ) v lese, otvoria ju v pondelok (2. 9.). Spolu so zariadením lesnej pedagogiky, ktoré funguje druhý rok, je súčasťou novovznikajúcej obytnej ekolokality Krásne Sady Mlynica, založenej na princípoch permakultúry.

Ako za zriaďovateľa oboch inštitúcií uviedol Ondrej Zoričák, hlavnou myšlienkou ich vzniku bolo vzdelávať deti vo väčšom kontakte s prírodou a s reálnym životom, po čom je podľa jeho slov v súčasnosti spoločenský dopyt a tento trend narastá najmä v škandinávskych krajinách.

„Prioritami našej MŠ je poskytnúť deťom veľa pohybu a aktivít v prírode, a to za každého počasia. Práve prostredie lesa nám poskytuje veľa možností, ako aj pri bežnej vychádzke rozvíjať u detí trpezlivosť, vytrvalosť, vzájomnú spoluprácu. Deti budeme zapájať aj do bežných činností v škôlke, môžu pomáhať v kuchyni, starať sa o zeleninovú záhradku, kvety,“ povedala Erika Kicová – jedna z pedagogičiek v uvedenej MŠ.

Keďže sa MŠ nachádza v areáli Zariadenia lesnej pedagogiky, niektoré aktivity budú prepájať aj so staršími deťmi navštevujúcimi jeho programy. „Vzhľadom na prostredie a zameranie, základnou výbavou našich detí v škôlke budú gumáky, pršiplášť a ruksačiky,“ dodala. Vzdelávací areál je umiestnený v centre novovznikajúcej obytnej lokalite, ktorá sa rozprestiera na ploche viac ako 100 hektárov. Od mesta Poprad je vzdialená päť kilometrov.

Viac sa dozviete na ich Facebookovej stránke alebo na www.krasnesady.sk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: