Novoročná šetriaca VÝZVA: Na konci vám ostane 1500 eur a ani nebudete vedieť ako. Počas roka vám totiž chýbať nebudú

Lucia Mužlová Ešte viac

Všetci máme nejaké výdavky a niektorí aj dosť šťastia na to, aby sme si ich vyplatili hneď na začiatku mesiaca. Lenže, keď sa vám zbytok peňazí ocitne v rukách, len sotva z neho niečo uškrblíte. Pôjdete s tamtým na pivo, s iným na kávu, potom zbadáte pekný sveter za dobrú cenu, o deň na to chce kamarát požičať a zrazu je koniec mesiaca, vy ste bez peňazí a opäť ste si nič neušetrili.

To je celkom bežný problém. Pokiaľ je vám to známe a viete o sebe, že nedokážete šetriť napriek tomu, že by ste veľmi chceli, ešte stále existuje spôsob, ako vašu peňaženku zachrániť. Ide o metódu, počas ktorej si odkladáte peniaze naprieč celým rokom a ani si toho nevšimnete. Prvý týždeň v roku si odložíte euro. Druhý týždeň dve eurá, a tak ďalej. Takýmto spôsobom, ušetríte ročne 1 378 eur.

Pexels

Keď sa však na konci roka spamätáte a začnete kupovať darčeky a pripravovať sa na Silvester, všetky tieto peniaze sa rozlietajú. Ako teda ušetriť podobným spôsobom, no efektívnejšie? Metóda, ktorú sme zmienili sa nazýva 52-týždňová výzva. Existuje však aj niečo s názvom 365-dňová výzva. To znamená, že prvý deň v týždni si odložíte euro a posledný deň sedem. Koľký je deň v týždni, toľko peňazí si odložíte.

Show Me The Money GIF - Find & Share on GIPHY

Na konci mesiaca, stúpanie anulujete a začnete od znova. Za týždeň si takto dokážete odložiť 28 eur, ktoré by ste pravdepodobne investovali do zmieňovaného svetra. Ten nepotrebujete a jeho cena aj tak ešte klesne. Takýmto spôsobom si ušetríte na konci roka 1 456 eur. Nie je to síce ani o stovku viac ako pri prvej metóde, no rozhodne je efektívnejšia. Ktorú si zvolíte je však len vás, pretože samotný výsledok docielite oboma spôsobmi. Veľa šťastia.

Pozri aj: Tajomstvo dlhovekosti kráľovnej Alžbety II. je odhalené! Týchto 9 potravín nikdy neje a bod č. 6 by sme mali dodržiavať všetci

zdroj: babskeveci.sk, indy100.com

0
Komentovať (0)