Nepečené čokoládové vianočné guličky: Stačí pridať trochu lieskových orieškov a nutelly a za pár minút ich máte na stole


Kto by nemal rád čokoládové guličky? Je to rýchle, jednoduché a hlavne skvelé maškrtenie. Každý po nich siahne. Tento recept sa u nás stal klasikou, ktorú pripravujeme na vianočné sviatky. Pozrite sa, ako pripraviť čokoládové chrumkavé guličky s nutellou a lieskovými orieškami.

gulky1
sallysbakingaddiction.com

Budete potrebovať:

450 gramov mliečnej čokolády

120 ml smotany na šľahanie

100 gramov nutelly

30 gramov masla

90 gramov nasekaných lieskových orieškov

gulky3
sallysbakingaddiction.com

Postup:

Ako prvé si rozpustíme čokoládu. Približne 220 gramov roztopíme v mikrovlnke alebo vo vodnom kúpeli. K čokoláde prilejeme smotanu a dobre premiešame. Ešte predtým, ako začne hmota vrieť, odstavíme hrniec. Hmota by mala byť trochu hustejšia.

gulky4
sallysbakingaddiction.com

Do čokolády teraz pridáme nutellu, maslo a nadrobno nasekané oriešky. Celé to dobre premiešame a misku prekryjeme potravinárskou fóliou.

gulky5
sallysbakingaddiction.com

Čokoládovú plnku vložíme do chladničky, kde ju necháme oddychovať cca 4 hodiny.

gulky64
sallysbakingaddiction.com

Pripravíme si dózu alebo plech s papierom na pečenie. Stuhnutú čokoládu po kúskoch naberáme na lyžicu a v rukách tvarujeme menšie guľky. Tie poukladajte na plech.

gulky7
sallysbakingaddiction.com

Medzitým si v hrnci rozpustíme zvyšok čokolády. Každú guličku potom namočíme v čokoláde a opäť položíme na plech. Potom sa ide ozdobovať. môžete guličky ešte pofŕkať zvyškom čokolády a posypať troškou nasekaných orieškov. V prípade, že máte aj iné ozdôbky, môžete ich pokojne využiť. Fantázii sa medze nekladú. Hotové guličky ešte vložíme do chladničky, aby dobre stuhli. Dobrú chuť.

gulky8
sallysbakingaddiction.com

Pozri tiež: Domáce čokoládové guľky s kávou a likérom: Na výrobu vám postačia 4 ingrediencie a tento rok budú ozdobou každého vianočného stolu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sallysbakingaddiction.com

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));