Nepočujúcemu bábätku nasadili do ušiek strojček. Toto je jeho neuveriteľná reakcia, keď prvýkrát počulo mamu povedať: Ľúbim ťa!


Toto video vás dojme k slzám. Rozkošné dievčatko Charlotte malo len dva mesiace, keď po prvýkrát začulo hlas svojej mamičky Christy Keane. Povedala jej „ľúbim ťa“. Bábätko zareagovalo neuveriteľným spôsobom.

Dieťa, ktoré si získalo svet

Hendikepovaných detičiek je na svete neúrekom, no niektoré majú aspoň to šťastie, že ich hendikep sa nejakým spôsobom dá vyriešiť alebo aspoň zmierniť. Presne to bol prípad aj maličkej Charlotte, ktorá sa narodila hluchá. Dievčatko bez prístroja nepočulo, a tak mu ho lekári po dvoch mesiacoch života nasadili a upravili podľa jeho potrieb.

„Nikdy v živote som nevidela takú tvár,“ povedala dojatá mama po prvej emocionálnej reakcii svojej malej dcérky. „Ja som jej matka a poznám jej v očiach, kedy je smutná, rozrušená, zranená či šťastná. To spojenie v momente, kedy sa naše oči stretli a povedala som jej, že ju ľúbim, bolo neuveriteľne silné. Bol to najkrajší zážitok v mojom živote.“

Dojímavé video natočil Charlottin otec Daniel, ktorý ho aj zverejnil na internete. Pri prvej reakcii svojej dcérky na hlas jej matky ostal stáť rovnako vykoľajený a nevedel sa z toho spamätať. „Všetok čas, čo sme boli zarmútení tým, že nás Charlotte nemohla počuť, zmizol v nenávratne.“ Sluchovú pomôcku rodine poskytli anonymní darcovia a Keanovci tak s drahým prístrojom nemali žiadne výdavky.

🌿GIVEAWAY CLOSED- winner notified! 🌿 Hellloooo beach waves! While I admit I am no beauty blogger, I do often get asked how I curl my extensions so I teamed up with one of my favorite hair companies @langehair to giveaway one of my go to rod curling irons! (1.25 in and its blush pink 😏) To enter: 1. Like this photo 2. Follow myself and @langehair 3. Tag a friend (additional tags for extra entries) Giveaway ends tomorrow 10/10 at 11:59pm How I curl: I grab about a 1.5 in sections of hair, hold the rod over my head with the rod pointing down, and wrap my hair AWAY from my face! That's it! And can we talk about how kissable that sweet little face is?!?! #langehair #lange #giveaway #hairtutorial #hairstyles #darlingcharly

A post shared by Christy Keane 🕊 (@theblushingbluebird) on

Podľa Christy nemali počas celého tehotenstva podozrenie, že by maličká mohla mať problémy so sluchom. Nepovedal jej to ani lekár, a aj po narodení tvrdil, že takéto niečo len ťažko zistiť, kým dieťa nie je na svete. Pre rodičov bola táto správa obrovským prekvapením a šokom. Po narodení lekári tvrdili, že ide len o infekciu, no ďalšie testy ukázali, že Charlotte má bilaterálnu hlbokú vrodenú stratu sluchu, ktorá postihuje jedno z 2000 novorodencov. „Povedali nám, že má hlbokú stratu sluchu a nikdy ju nebudú vedieť vyliečiť. Vraj bude vždy hluchá a nikto nedokáže určiť, do akej miery je postihnutie hĺbkové. Či počuje aspoň niečo, alebo vôbec nič,“ povedala Christy.

O čo väčšie bolo ich prekvapenie, keď krásne dvojmesačné dievčatko zareagovalo na prvý počutý zvuk, navyše od vlastnej mamy. Slová „ľúbim ťa“ vyslovila Christy podľa vlastných slov z toho najhlbšieho vnútra srdca.

Dnes s malou Charlotte pracuje sluchový aj rečový terapeut a učí ju rozprávať. Keanovci sa zhodujú, že táto skúsenosť im celkom zmenila život. „Každý deň zažívame zázrak, keď jej nasadíme sluchové pomôcky a vidíme úsmev na jej rozkošnej tváričke.“

Pozri aj: Ženy narodené v tomto znamení sú kráľovné zverokruhu! Týchto osem faktov to potvrdzuje!

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov