Nepočúvli intuíciu, doplatili na to rozvodom. Toto je 10+ otvorených priznaní rozvedených ľudí, ktorí nepočúvli svoj vnútorný hlas

Lucia Mužlová Ešte viac

„Ja som to vedel/a!“ Často sa ozýva z úst tých, ktorým nevyšlo manželstvo. Na podvedomej úrovni mnohí sklamaní láskou jednoducho tušili, že sa s expartnerom neoplatilo posúvať zväzok do oficiálnej roviny. Užívatelia Redditu sa podelili so skúsenosťami, kedy nepočúvali výstražné znamenia a určite aj preto ich manželstvo skrachovalo na celej čiare. Tieto príbehy sú dôkazom toho, že naozaj treba dať na svoj vnútorný pocit.

Aj my sa môžeme čo-to naučiť z cudzieho nešťastia.

#1 Dnes už moja, chvalabohu bývalá žena, s potešením spomínala na vášnivý sex s nejakým mužom. Vedel som, že v tom čase chodila s iným partnerom. Keď som sa jej pýtal, či nemala problém s tým, že je zadaná, len sa usmiala a povedala: „Ja som sa vtedy s partnerom rozišla v mysli, takže teoreticky som bola slobodná.“ Samozrejme, že ma sústavne podvádzala.

pixabay.com

#2 Päť minút pred sobášom moja mama predniesla pamätnú vetu: „Teraz idem do auta a už ma nikdy neuvidíš. Odchádzam. Nebudem sa dívať na to, ako si ničíš život.“ Prekvapivo mala pravdu. Toto manželstvo bolo tým najväčším omylom môjho života.


#3 Partner ma sústavne urážal a ponižoval. Tvrdil, že to robí pre moje dobro. Vraj nie je drzý. Je len úprimný. Z manželstva som odchádzala ako totálna troska.


#4 Partnerka chcela svadbu vo veľkom štýle. Vybrala si šaty za niekoľko tisíc eur, na ktoré sme si museli brať úver. Dodnes sa spamätávam z dlhov, ktoré narobila.

Photo by Photos by Lanty on Unsplash

#5 Partner sa príliš ponáhľal. O ruku ma požiadal už na druhom rande. Nechcela som oňho prísť, tak som súhlasila, i keď som mala vo vnútri fakt blbý pocit. Ponáhľal sa so ženbou, pretože chcel mať istotu, že od neho tak skoro neodídem. Mýlil sa. Žiadosť o rozvod som podala už po niekoľkých mesiacoch.


#6 S bývalou sme boli fakt dobrí kamoši. No v sexuálnej oblasti to medzi nami vôbec neiskrilo. Škoda. Mohli sme byť i naďalej tí najlepší priatelia. Manželstvo nám však jednoducho nefungovalo.


#7 Vedela som, že je niečo inak, akoby malo byť. Vždy mi bolo lepšie samej, než s ním. To bol ten najdôležitejší signál.

Photo by Kleiton Silva on Unsplash

#8 Zistil som, že o nej nič neviem. Až deň pred svadbou som sa dozvedel, že už bola kedysi vydatá. Pekný prúser, však?


#9 Od svadby s bývalým ma odrádzali všetci priatelia. Mali pravdu. Len ja som ich nechcela počúvať. Musela som sa teda poučiť na vlastných chybách.


#10 Pred manželstvom sme si neujasnili základné veci. Ja som veľmi túžila po dieťati, zatiaľ čo on o ňom nechcel ani počuť. Preto sme sa rozviedli.

Photo by Camila Cordeiro on Unsplash

#11 Partner sa ma nikdy nezastal. Ani potom, čo som sa zaňho vydala. Vtedy som pochopila, že je zle. Charakter človeka nezmení žiaden manželský zväzok.

Tieto príbehy sú dôkazom toho, aké dôležité je počúvať svoj vnútorný hlas. Ak cítite, že niečo nemáte urobiť, nerobte to. Inak na to v konečnom dôsledku doplatíte práve vy.

Pozri aj: Táto prekvapivá vec je príčinou väčšiny rozchodov. Dokáže položiť aj tie najsilnejšie vzťahy, no nevera to nie je

bustle

0
Komentovať (0)