Neposlušná dcéra urobila dieru v stene. Ďalšia mama boduje v tom, akú výchovnú lekciu zvolila

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Play at Home Mom)

Rodičovstvo si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti, ale hlavne vynaliezavosti a v neposlednom rade, lásky. Niekedy sa však musíte veľmi držať, aby vás nezradili nervy a nevybuchli ste.

Je však dôležité, aby sa dieťa zo svojich zlých rozhodnutí poučilo. To je aj prípad, o ktorom informoval portál Bored Panda. Vynaliezavá mamička Rosie Lamphere zverejnila na Facebooku úžasný príklad. Keď jej deväťročná dcéra prišla z poschodia ich domu a povedala, že na stene spravila dieru, bola zničená. Vedela, že robí zle a cítila vinu. Rosie rozmýšľala, ako bude reagovať a prišla na perfektný postup. Celé to zverejnila na rodičovskom blogu Play at Home Mom.

Úžasné riešenie

“Moja dcéra nepotrebovala, aby som do nej kričala. Ani nepotrebovala, aby som celú situáciu zhoršila. Povedala mi, že ju to mrzí a ja som povedala, že viem. Zároveň sa veľmi bála povedať to ockovi. Na to som jej povedala, že mu to má povedať, keď bude pripravená. Avšak, povedala som to to manželovi, aby som ho na to dopredu pripravila. Máme tu dve možnosti. 1. Kričte a kričte a nechajte ju, aby sa cítila ešte horšie, ako sa už cíti. 2. Prijmite to dievčatko a to, aké je úžasné, vo svojich chybách. Uvedomte si, že to bolo ťažké, prísť dole a povedať, že urobila chybu,” napísala.

Vie, že urobila chybu

Vybrali si druhú možnosť. Napriek tomu, že jej to bolo stále ľúto, vie, že môže kedykoľvek prísť za svojimi rodičmi a nebude sa báť im niečo povedať. Práve takto vie, že ju milujú aj napriek tomu, že robí chyby. Dievčatko dokonca povedalo, že nechce žiadne vianočné darčeky a že všetky úspory, ktoré má, použije na opravu tej steny. Príspevok ženy už dostal neuveriteľných 249 000 zdieľaní na sociálnej sieti a taktiež aj mnohé pozitívne komentáre na výchovu. “Potrebovala desať minút, aby nabrala odvahu a išla to povedať otcovi,” povedala. Zároveň napísala ockovi aj lístok o tom, ako veľmi ju to mrzí.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: