Neustále sa ponižujú a podceňujú. 4 znamenia zverokruhu, ktoré celý život trpia nedostatkom sebalásky

Kristína Hagarová Horoskopy

Foto: pexels

Niektorí ľudia majú sebavedomia na rozdávanie, iní zase nevedia, do ktorej myšacej dierky by sa skôr skryli, pretože si absolútne nedôverujú. Napriek tomu je dôležité, aby postupne predsa len svoje sebavedomie budovali.

Vybudovať si sebavedomie nie je jednoduché a napriek tomu, že to niekomu ide prirodzene a samo, niekto na tom musí pracovať a nedarí sa mu, napriek tomu, že by veľmi chcel. Kedykoľvek máte pocit, že nie ste dosť dobrá, dosť pekná, dosť múdra, urobte všetko preto, aby ste mali opačný pocit. Niektoré znamenia však s tým majú oveľa väčší problém, ako by si pripustili.

Rak

O rakovi veľmi veľa nepočujete. Je to jasné, pretože je to mierumilovné a jemné znamenie, ktoré síce vie, ako byť rozhodný a postaviť sa za svoje hodnoty, na druhej strane však čo sa sebavedomia týka občas skutočne poľavuje. Sebavedomie je teda niečo, čo mu veľmi chýba a mal by na ňom popracovať. Dá sa to, ale musí byť k tomu vedený a musí si veľmi často pripomínať, že nie je odkázaný na to, aby ho niekto neustále chválil.

Foto: unsplash

Vodnár

Vodnári sú veľmi zvláštne a nešpecifické znamenie. Mnohí ľudia ho nevedia presne odhadnúť a keď príde na lámanie chleba, nakoniec sa vždy rozhodnú tak, že tomu nikto poriadne nerozumie. Napriek tomu trpí neustálym podceňovaním svojich schopností a rozhodovania sa, a to aj v tej najmenšej maličkosti. Nech by sa im darilo akokoľvek, nakoniec aj tak vždy povedia, že si nemyslia, že je to dobré a že sú oni dosť dobrí. Podceňovanie je niečo, čoho sa nevedia zbaviť.

Foto: pickpik

Ryby

Ryby sú veľmi mierumilovné a pokojné znamenie, no až na pár výnimiek majú pocit, že absolútne nie sú dosť dobré. A to nielen vo svojich schopnostiach, ale napríklad aj vo výzore. Často sa na seba pozerajú do zrkadla a vidia úplne inú osobu, aká v skutočnosti je. V práci stačí, že im niekto niečo vytkne a už by najradšej v sekunde odišli. Nechajú sa extrémne rýchlo rozhodiť, a to určite nie je nič dobré.

Foto: pickpik

Býk

Býk je oveľa viac utiahnutý a samotársky ako sa na prvý pohľad zdá. Kedykoľvek sa pozriete na to, ako realita skutočne vyzerá, nakoniec sa určite zhodnete na tom, že všetko má svoje pre a proti. Keď ide o jeho sebavedomie, to trošku predsa len poľavuje. Nikdy nevie či je to, čo robí, skutočne dobré a či je fajn, keď si niektoré veci  spraví podľa seba. Možno je veľmi tvrdohlavý a ľudia si pod tým predstavujú, že je o svojich rozhodnutiach presvedčený, no nie je to celkom tak.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: