Neuveriteľný príbeh muža, ktorý si osvojil 5 postihnutých detí. Toto ho k tomu viedlo

Lucia Horáková Ešte viac

Každý si želá, aby sa mu narodilo zdravé dieťatko a mohlo žiť plnohodnotým životom. Žiaľ, niekedy to osud zariadi inak a miesto najkrajšieho dňa v živote sa musia rodičia popasovať s krutou realitou. Niektorí sa s postihnutím svojho dieťaťa nevedia zmieriť a tak sa ho vzdajú.

Práve starostlivosť o postihnuté dieťa je mimoriadne náročné a vyžaduje si obrovskú obetu, nakoľko sa mu treba venovať niekoľkonásobne viac ako tomu zdravému. No viete si predstaviť, že by ste sa starali rovno o päť postihnutých detí?

Presne to je prípad 34-ročného Bena Carpentera z West Yorkshire z Anglicka, ktorý je šťastným otcom detí Jacka, Ruby, Lily, Josepha a najmladšieho Noaha. Prvé dieťatko si osvojil vo svojich 21. rokoch a stal sa najmladším osvojiteľom v krajine. Jack, ktorý má dnes už 11 rokov trpí autizmom.

Foto: Youtube

Jeho rodina ďalej rástla po tom, čo si osvojil sedemročnú Ruby, ktorá má Pierre-Robinov syndróm (PRS), skoliózu a je slepá, o rok mladšia Lily je zase hluchá.

Ben v rozšírení svojej rodiny aj naďalej pokračoval a osvojil si trojročného Josepha, ktorý trpí Downovým syndrómom a taktiež má zavedenú kolostómiu, čo je vývod hrubého čreva cez otvor v brušnej stene.

Nakoniec sa stal otcom aj Noaha, ktorý má len 15 mesiacov. Chlapček trpí zriedkavým syndrómom a ťažkými vrodenými chybami, ktoré postihujú jeho ruky i nohy, no i napriek tomu sa ho Ben ujal a ihneď si ho zamiloval.

Foto: YouTube

Veľa starostlivosti a pozornosti, ktoré si každé jedno dieťa vyžaduje a individuálny prístup, by bolo pre mnohých ľudí nepredstaviteľné, no Benovi to nerobí žiadny problém a každé jedno dieťa sa má pri ňom veľmi dobre.

„Ľudia hovoria, že je to ťažká práca, no milujem všetko, čo robím, lebo sú to úžasné deti, ktoré si i napriek postihnutiu užívajú život,“ povedal Ben.

Predtým, ako sa stal Ben otcom na plný úväzok, pracoval s dospelými a deťmi, ktoré si vyžadovali špeciálnu starostlivosť, a práve vtedy zistil, aké ťažké je nájsť postihnutým deťom nový domov.

Benovi s piatimi deťmi pomáha jeho 65-ročná mama Rita, ktorá žije so svojou priateľkou Jeanette a kmotrou Michelle. Spolu dávajú lásku výnimočným deťom, ktoré dostali vďaka obetavosti muža lepšiu šancu na život  a môžu prežiť krajšie detstvo. Pre Bena je obrovským šťastím už len fakt, keď vidí svoje deti spokojné ako sa hrajú v záhrade, alebo sa naňho usmievajú.

Pozri aj: Princa Harryho objal malý fanúšik, Meghan to nesmierne dojalo. Keď zbadáte video, pochopíte prečo

Lucy, ladbible.com

0
Komentovať (0)