Neviete sa prinútiť cvičiť? 5 spôsobov, vďaka ktorým pre vás nebude cvičenie nočná mora

Kristína Hagarová Krása

Foto: unsplash

Cvičenie je pre mnohých ľudí hotová nočná mora. Nebaví ich to a po niekoľkých neúspešných pokusoch to väčšinou vzdajú, pokiaľ ich to nezačne baviť.

Túžba schudnúť väčšinou so zimnými mesiacmi, keď je chladnejšie počasie a ľudia sa začínajú obliekať do viacerých vrstiev oblečenia, klesá. Ako uvádza portál Unilad, nemali by ste však zaspať na vavrínoch len preto, lebo prichádza zima. Keďže v mnohých krajinách nie je možné ísť cvičiť do posilňovne či absolvovať spoločné hodiny a cvičenia, portál pripravil hneď 5 spôsobov, ako cvičiť tak, aby ste to nezačali nenávidieť.

Foto: unsplash

Online zumba či tanečné tréningy

Tancovanie vám spôsobí nielen chudnutie, ale zároveň aj dobrú náladu. Ak chcete podporiť ľudí, ktorí bojujú o každé euro, môžete si zaplatiť online hodiny, poprípade stačí, keď začnete hľadať videá na Youtube. Keďže budete v pohodlí domova, nemusíte riešiť, ako pritom vyzeráte a ani to či sa viete trafiť do krokov. Je to len a len na vás a verte tomu, že vás to bude baviť viac, ako si myslíte. Samozrejme, pri cvičení je dôležitý aj vhodný odev, napríklad športové podprsenky či športové legíny.

Foto: unsplash

Výzvy s priateľmi

Možno nemôžete byť s vašimi priateľmi počas týchto dní tak, ako by ste chceli, ak sa však chcete navzájom motivovať a pobaviť, môžete si vymyslieť nejaké vtipné výzvy. Kto zabehne viac kilometrov, kto viackrát do týždňa cvičí, jednoducho všetko, čo vás môže motivovať, poprípade posunúť ďalej. Urobte to zaujímavejšie a rozhodnite sa pre nejakú súťaž, pričom víťaz získa zaujímavú cenu.

Preskúmajte nové miesta

Ak patríte k fanúšikom behania, je super, keď sa rozhodnete vyjsť zo zabehnutej trasy a pozrieť sa po iných miestach, kde môžete ísť. Keď sa radi len tak prechádzate, presne toto je spôsob, ako si to určitým spôsobom oživiť a zamerať sa na to, že budete objavovať nové miesta.

Foto: unsplash

Videohry

Možno sa vám zdá, že to znie smiešne, ale aj s videohrami môžete schudnúť. Rôzne hry sú totižto zamerané na pohyb a práve vtedy môžete schudnúť tak, že si to ani neuvedomíte, ale zároveň si užijete svoj voľný čas. Má to možno svoju cenu, pre niektorých vyššiu, ale uvedomte si, že to nie je len na to, keď robíte party s kamarátmi. Potešiť vás to môže aj teraz.

Foto: unsplash

Jazda na bicykli

Lepšie ako chôdza je už len bicyklovanie. Nielen, že načerpáte veľa energie, ale môžete si vychutnať aj pocit stúpania do kopca, aby ste sa mohli spustiť dole. Teraz je síce počasie už nie príliš vhodné na to, aby ste vytiahli bicykel, napriek tomu je to dobrý spôsob, ako schudnúť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: