Nevydržal ani jeden týždeň. Vandali už stihli zdemolovať nový park, ktorý mal slúžiť rodinám s deťmi

Lucia Mužlová Ešte viac

park Nové Zámky/Foto: facebook (Mesto Nové Zámky)

Viackrát sme boli svedkami, že ľudia si nedokážu vážiť novovytvorené projekty. Nie je to len vo svete, žiaľ je to realita aj na Slovensku. Podobný prípad bol napríklad pri projekte bikesharing v Bratislave. Ten vydržal len jeden jediný deň. Potom prišli vandali a bicykle zničili, dokonca odmontovali aj pedále.

Dnes tu máme ale celkom iný prípad. Novozaložený park na mestskom pozemku za plotom starej nemocnice v Nových Zámkoch nevydržal ani týždeň. V pondelok 1. apríla nadránom medzi štvrtou a šiestou hodinou neznámy páchateľ prepílil kmene na 20 vysadených lipách. „Rezy majú znaky odbornej práce a kvalitných nástrojov. Niektoré kmene boli vyvrátené, iné zostali stáť na podporných páskach. V pondelok predpoludním sme privolali na miesto príslušníkov mestskej polície aj Policajného zboru a podávame trestné oznámenie,“ uviedol primátor Nových Zámkov Otokar Klein.

Celkovo 30 líp veľkolistých bolo na mestskom pozemku vysadených v utorok 26. marca. Vysadila ich súkromná spoločnosť, ktorá ich darovala mestu. Lipy mali sedem rokov, obvod kmeňa desať až 15 centimetrov. Podľa náčelníka mestskej polície Jozefa Tökölyho polícia zatiaľ nemá žiadne poznatky o páchateľovi či podozrivom. „Je to odľahlé miesto lesoparku. Kamery na Sihoti ani v blízkom okolí nie sú,“ potvrdil. V januári 2017 podobným spôsobom niekto spílil novovysadené stromčeky na Zúgove. „Je to rukopis podobného činu, ktorý sa udial na Zúgove, kde boli podobným spôsobom spílené mladé, čerstvo zasadené stromčeky,“ uviedol Tököly.

0
Komentovať (0)