Nič rozkošnejšie už dnes neuvidíte. Video zachytilo prvé stretnutie levieho otca so svojím synom

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Zvieracia ríša ľudí asi nikdy neprestane fascinovať. Niekedy však dokážu aj zvieratá prekvapiť. Ako informoval portál Unilad, príkladom je aj lev z Denverskej Zoo v USA.

Levie mláďa sa narodilo 31. júla a na videu je zachytené prvé stretnutie so svojím otcom Leviasom. Na Facebooku zverejnila 55 sekundové video Denverská Zoo. Podľa nich od svojho narodenia bolo levie mláďa len so svojou matkou Neliah, kde ho ošetrovatelia sledovali, ako sa správa.

Rozkošné video

Keď bolo všetko v poriadku, rozhodli sa mu predstaviť aj ďalších členov rodiny. Takýmto spôsobom je podľa Andrewa Haertzena, ošetrovateľa, veľmi dôležité, aby mláďa zistilo, kto sú členovia rodiny. Šesťtýždňové levíča ešte stále nemá meno, no zoologická záhrada sa rozhoduje medzi troma, Meru, Moremi a Tatu. Na webovej stránke môžete hlasovať, ktoré meno sa vám najviac páči.

Levov stále ubúda

Podľa Hollie Colahan, viceprezidentky pre starostlivosť o zvieratá v zoo je dôležité, aby ľudia vedeli o klesajúcom počte levov. Práve preto sa snažia o nich informovať a robiť všetko preto, aby sa o to ľudia zaujímali.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: