Môžete vyzerať až o 15 rokov mladšie. Stačí dodržiavať tieto tipy priamo od kórejských žien, ktoré fungujú dokonale

Gabriela Kinčoková Krása

Foto: instagram

Neskutočne nás fascinuje to, aké krásne dokážu byť ázijské ženy aj po prekročení vyššieho veku. Obrovskú úlohu určite zohrávajú gény, ktoré majú nepochybne dobré. Avšak, veľký podiel na ich mladíckom vzhľade majú aj triky, ktoré denne používajú. Vyskúšajte ich a uvidíte ako vaše pleť po niekoľkých razoch omladne

Čistenie olejom

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Konjac Sponge Company (@konjacspongecompany) on

Veľmi dôležitým krokom ku krásnej pleti je dôkladné čistenie. Môžete použiť rôzne bavlnené obrúsky, klasický bavlnený uteráčik alebo špeciálne konjacové špongie. Táto špongia je hypoalergénna a umožňuje dôkladne vyčistiť pleť a odstrániť odumreté čiastočky kože. Kórejské ženy uprednostňujú na čistenie pleti hydrofilné oleje. Tieto oleje nie len odstránia make-up, ale aj nadbytočný kožný maz. Majú tiež veľmi pozitívny vplyv na pokožku.

Vajíčka v kozmetike

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wendy Deng (@wendyw.deng) on

Mnoho žien si pleť čistí len jednorázovo, na druhé kvalitnejšie dočistenie nemajú čas, alebo vlastne ani nevedia, aké je dôležité. Po fáze čistenia olejom je veľmi dôležité pleť vyčistiť od zvyškov oleja a látok, ktoré rozpustil. V Kórei používajú žĺtka na čistenie pleti, u nás sa skôr využívajú pri príprave domácej masky na pleť alebo vlasy. Lipidy spôsobia, že vaše pleť bude jemnejšia a pružnejšia. Vaječné žĺtka sa používajú aj v rôznych maskách z drogérie, ak napríklad chcete znížiť výskyt pórov.

Odstraňovanie čiernych bodiek

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dermacol_International (@dermacol_international) on

Treťou fázou je takzvané odstraňovanie čiernych bodiek. Je to veľmi dôležité, ak chcete mať dokonalú pleť. Aký to má zmysel? Po tom, ako odstránite čierne bodky, môžu ďalšie produkty lepšie preniknúť pod kožu a tak budú efektívnejšie. Peeling sa však neodporúča používať viac ako 1-2-krát do týždňa. Na trhu je dnes už mnoho masiek, ktoré pri rozšírených póroch pomôžu Najznámejšia je zrejme čierna zlupovacia maska. Pri dlhodobom používaní koža zostane čistejšia a mäkšia.

Toner

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Duermevela Visionario (@vuely) on

Mnoho žien si myslí, že práve tento krok nie je až tak užitoční, avšak opak je pravdou. Po niektorých produktoch môže ostať vaša pleť suchá a bude potrebovať hydratáciu. A čím viac bude vaša pokožka hydratovaná, tým lepšie absorbuje ďalšie produkty. Zložky toneru môžu byť vyrobené napríklad z kvasníc. A teda pokožku nie len zvlhčujú ale aj vyživujú.

Esencie a séra

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley (@la_vie_en_rose_beauty) on

Tento krok patrí k tým najdôležitejším práve preto, že pleť nečistí, ale lieči. Či už ide o vrásky alebo iný problém musíte si jasne stanoviť čo chcete vyliečiť a potom zvoliť správne sérum. Napríklad sérum s 20% rašelinovým extraktom spôsobí, že vaša pleť bude elastická a bez vrások. Rašelina má regeneračné účinky a starí Rimania ju používali na liečenie rán.

#6 Emulzia

https://www.instagram.com/p/BjiDvCUh222/?utm_source=ig_embed

Účinky esencií či sér sa určite nedajú poprieť. No snáď ešte lepšia pre vašu pleť bude fungovať emulzia. Esenciu môžete rovnako ako emulziu použiť na rôzne problémy s pleťou alebo jednoducho na odstránenie znakov starnutia. V Kórei používajú najmä esenciu z koreňa ženšena, pretože stimuluje bunkovú produkciu a chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Masky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stephanie Kaldas (@sekaldas) on

Pri maskách je veľmi dôležité uvedomiť si, na čo chceme masku použiť. Či chceme aby nám odstránila čierne bodky, hydratovala pokožku alebo zbavila nás mastnoty. Keď si vyberiete, aký problém chcete vyriešiť, kupovanie masky bude oveľa jednoduchšie. Kórejské ženy napríklad používajú na suchú pleť masky z výťažkov zo slimáčieho slizu a to práve preto, aby ich pleť bola lesklejšia. Ďalej napríklad ílové masky, ktoré detoxikujú pokožku sa už pomaly dostali aj ku nám do Európy.

Očný krém

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑Miss international Laos 2018 (@barbie_piyamarth) on

Kórejské ženy venujú veľkú pozornosť práve okoliu očí. Pri aplikácii takéhoto krému dbajte na precíznosť. Opatrne manipulujte s prstami a netlačte veľmi na oblasť pod očami. Existujú aj alternatívne spôsoby ako použiť masky pod oči. Najznámejšia je forma chladivých vankúšikov. Tieto masky majú za úlohu stiahnuť kruhy pod očami.

Krém na tvár

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TCFS US Official (@toocoolforschool.us) on

Tento krok má za úlohu dokončiť hydratáciu pokožky a upokojiť ju. Kórejský kozmetický priemysel má na výber neskutočné množstvo krémov. Niektoré vybrané krémy s obsahom vaječného žĺtka sú učené na upokojenie pokožky, zatiaľ čo iné na odstránenie vrások. Taktiež napríklad krémy, ktoré obsahujú ióny zlata, stimulujú krvný obeh.

Ochrana pred slnkom

 

View this post on Instagram

 

A post shared by корейская косметика (@korean_cosmetics_koras) on

Slnečné svetlo dokáže dať pleti poriadne zabrať. Kórejské ženy sa držia hesla, že ak chcete udržať pleť čo najdlhšie mladú, je potrebné používať opaľovacie krémy. Používajú ho každé ráno, predtým než vyjdu von. Opaľovací krém chráni pokožku pred stresom, zvyšuje hladinu vitamínu C a znižuje samozrejme účinky UV žiarenia.

Môže sa vám to zdať zvláštne a klamlivé, ale naozaj to funguje! Veď sa pozrite na kórejské ženy a uvidíte, že aj vo vyššom veku vyzerajú stále výborne a nemusí to byť len o genetike.

 brightside
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: