Nikolaj Drozdov: „Odjakživa som jedol týchto 7 produktov, preto dnes netrpím nadváhou!“


Nikolaj Drozdov má 80 rokov a ešte stále sa zaoberá vedeckou činnosťou, cestuje a účinkuje v televíznych projektoch, kde sa s divákmi delí o najväčšie skúsenosti zo života. Vek pre vitálneho pána nič neznamená a o svoje zdravie sa ešte stále nemusí báť. Ako je to možné?

wikipedia.org

Mnoho ľudí trápi staroba a strach zo smrti, zdravotných problémov či negatívneho vnímania seba samého ako nepotrebného človeka. Nikolaj Drozdov však všetkým odkazuje, že žiaden starý človek nepatrí do starého železa, avšak to, či sa ním stane, môže ovplyvniť len on sám. A to v prvom rade myslením a pozitívnym prístupom k životu.

Starý milovník

Okrem toho, že Nikolaj je veľmi múdry muž, venuje sa aj ochrane a práci so zvieratami. Ako správny milovník zvieracích kamarátov neje mäso. Búra tak všetky predsudky o potrebe mäsa a živočíšnych bielkovín pre zdravie človeka. Nikolaj však mäso neprestal jesť nedávno, neje ho takmer celý život. Miluje prírodu a snaží sa žiť v súlade s jej zákonmi. Nie je len vegetarián, ale ako sám hovorí, zabŕda aj do vegánstva. „Ale iba niekedy. Rád si totiž pochutím na mušliach, alebo prepeličích vajíčkach.“, smeje sa.

wikipedia.org

Som presvedčený o výhodách surovej stravy. Ráno si dám ovsené vločky, nevarím ich, len ich zalejem horúcou vodou. To isté robím s pohánkou, ale dávam si ju na večeru. Dochucujem si ju podľa toho, či mám chuť na sladké alebo slané. Cez deň sa stravujem striedmo, jem šaláty, artičoky, uhorky, a milujem cukety a obilniny.“

Jediné, čo Nikolaj Drozdov miluje a šibalsky sa za to hreší, je káva. Tú si dopraje aj s cukrom a považuje to za vrchol každodennej maškrtnosti. Má však nízky tlak a káva s cukrom mu denne dodá potrebnú dávku toho, čo chýba. Prevratným sa stalo Nikolajove tvrdenie týkajúce sa existencie siedmych potravín, z ktorých človek nikdy nepriberie. Podkladá ho sám sebou. Je vraj chodiacim príkladom takejto stravy.

wikipedia.org

7 dôkazov dokonalosti v strave

Vždy som jedol ako hlavné jedlá uhorky, hlávkový šalát, kel, zelenú papriku, žltú papriku, oranžovú papriku a červenú papriku. Tieto produkty môžete jesť celý deň a vkuse a nepriberiete ani gram tuku.“ Samozrejme, nejde o kompletnú stravu. Doplniť ju treba aj ovocím, no najlepšie citrusmi. Tie neobsahujú veľa cukru a pomáhajú tráveniu. Tajomstvo zdravia a mladosti je podľa Nikolaja Drozdova práve v tom, čo jeme. On sám nikdy nefajčil a je presvedčený, že sa tak uchránil od mŕtvice, kardiovaskulárnych ochorení, ale aj od rakoviny a celého radu ďalších iných chorôb, s ktorými jeho rovesníci už nemálo rokov zápasia. „Iste, niečo je aj genetika. Ale len niečo,“ tvrdí Nikolaj.

facebook.com

Nemilujte reštaurácie

Menšie pobúrenie vyvolaj Nikolaj, keď sa v jednej relácii nechal počuť a tvrdil, že ľudia by nemali navštevovať reštaurácie. „Nemilujte ich, jedlo by malo byť jednoduché a zdravé. Vegetariánstvo je tou správnou cestou pre človeka, aby sa telo vyrovnalo so zmenami správne. V reštaurácii sú agresívne chute. Čím okázalejšie a divokejšie jedlo, tým vychytenejšia reštaurácia. Pravda je taká, že ľudský organizmus potrebuje jednoduché chute, aby ich vedelo plnohodnotne a dobre spracovať.“

wikipedia.org

Každé ráno sa obdivuhodný starý pán zobudí a skôr, než si zaleje ovsené vločky, polhodinku cvičí. Cvičenie sa skladá z dychových cvičení, niekoľkých drepov a ohýbania chrbtice. Tréning podľa Nikolaja potrebuje aj ľudský mozog, preto by mali starí ľudia veľa čítať, lúštiť krížovky alebo sa jednoducho stretávať a veľa sa rozprávať. No, pozor, nie sa sťažovať! Pozitívne nastavenie je napríklad aj o tom, že ľudia robia dobré skutky a spôsobuje im to radosť. Tento obdivuhodný pán nám môže byť všetkým príkladom.

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! Toto je spôsob, akým si oddialite menštruáciu v prípade núdze


Komentáre

komentárov