Nikto nevedel, že je tehotná, až kým nezačala rodiť. Žene, ktorá je 10 rokov vo vegetatívnom stave sa narodilo dieťa

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Žene, ktorá je najmenej desať rokov vo vegetatívnom stave v súkromnom zdravotníckom zariadení vo Phoenixe v americkom štáte Arizona, sa údajne narodilo dieťa. Polícia teraz prípad vyšetruje pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia a štátne úrady situáciu takisto preverujú.

Foto: pixabay

Úrad guvernéra štátu Douga Duceyho označil prípad za „hlboko znepokojujúci“ a oznámil, že štátne orgány „začali okamžite podnikať všetky možné opatrenia za ochranu bezpečnosti pacientov“, informovala v sobotu večer tlačová agentúra AP.

Azfamily.com, spravodajský portál televíznych staníc KPHO a KTVK, vo štvrtok večer ako prvý priniesol správu, že podľa nemenovaných zdrojov žena porodila dieťa 29. decembra v zdravotníckom zariadení súkromnej spoločnosti Hacienda HealthCare, kde je umiestnená a kde personál vôbec nevedel, že je tehotná.

Foto: pixabay

Podobné správy neskôr odvysielali dve ďalšie televízne stanice v arizonskom hlavnom meste Phoenix. Podľa niektorých správ sa žena pred vyše desiatimi rokmi takmer utopila. Jej totožnosť nebola v médiách uvedená a nie je známe, či má rodinu alebo úradne stanoveného opatrovníka.

Zdroje citované v médiách povedali, že personál započul stenanie, a keď vošla do izby zdravotná sestra, už sa ukazovala hlavička dieťaťa.

„Nikto z personálu nevedel, že je tehotná, až kým nezačala naozaj rodiť,“ citoval portál azfamily.com zdroj oboznámený s prípadom. Táto osoba dodala, že dieťa je živé a zdravé.

Po správe portálu azfamily.com spoločnosť Hacienda HealthCare a štátni predstavitelia vydali krátke vyhlásenia k situácii, v ktorých vyjadrili obavy a opísali opatrenia, aké podnikajú. Avšak konkrétne nepotvrdili tehotenstvo ani pôrod.

Foto: pixabay

Hovorca polície vo Phoenixe seržant Tommy Thompson iba uviedol, že „záležitosť vyšetrujú“. Odmietol potvrdiť, či sa vyšetrovanie zaoberá možným sexuálnym zločinom, a nespresnil ani okolnosti, ktoré donútili políciu začať vyšetrovanie.

Súkromná spoločnosť Hacienda vo vyhlásení napísala, že spolupracuje s policajnými a justičnými orgánmi a že po tomto incidente preveruje svoje bezpečnostné postupy. Udalosť označila za „hlboko znepokojujúcu“ a „bezprecedentnú“. Dodala, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nemôže bližšie k prípadu vyjadrovať.

Na webovej stránke Haciendy sa uvádza, že spoločnosť poskytuje starostlivosť dojčatám, deťom a mladým dospelým, ktorí sú „z lekárskeho hľadiska bezbranní“ alebo majú vývojové postihnutie. Zariadenie vo Phoenixe má 60 lôžok a príslušné úrady mu po tomto prípade nariadili, aby sprísnilo bezpečnostné postupy na ochranu pacientov. Zároveň tam úrady vykonali zdravotné a bezpečnostné kontroly všetkých tamojších obyvateľov.

Pozri aj: Jej telo začalo postupne požierať samé seba. Bývalá vegánka dnes neje nič iné ako mäso a to vďaka uhryznutiu pavúka

TASR

0
Komentovať (0)