Neúprosný Nostradamus: Rok 2018 by mal byť pre ľudstvo najhorším rokom za poslednú storočnicu

Monizz Ešte viac

Zomrel pred viac ako 450 rokmi a jeho odkaz je predsa stále živý. Michel de Nostredame, francúzsky lekár, astrológ a alchymista, známy najmä ako Nostradamus, bol akýmsi novodobým prorokom a jeho slovám verilo celé ľudstvo.

wikipedia.org

Bol známy tým, že predvídal budúcnosť a do histórie sa zapísal najmä predpoveďami o buržoáznej revolúcii vo Francúzsku, vzostupom nemeckého vodcu a následných vojen, ale aj terorizmom vo svete. Ako mohol obyčajný človek vedieť stovky rokov vopred, že na svet prídu takéto katastrofy? Nevedno. A tak sa zdá, že tvorcami svojich životov a budúcnosti si nie sme my sami, ale všetko je vopred dané.

Tretia svetová?

Katastrofické scenáre hovoria o začiatku tretej svetovej vojny už niekoľko rokov. Niektorí dokonca tvrdia, že tretia svetová vojna už začala. Nostradamus sa vo svojich dielach dostal aj k roku 2018, o ktorom tvrdí, že bude pre ľudstvo prelomovým. Podľa jeho proroctiev, ktoré sa do bodky vyplnili, by mala tretia svetová vojna skutočne začať ešte len tento rok.

wikipedia.org

Nostradamus bol presvedčený, že krvavé boje sa začnú v krajine levandule a vína – v jeho rodnom Francúzsku, odkiaľ sa rozšíria do zvyšku Európy. Keď sa za neuveriteľných 27 rokov vojny skončia, všetky krajiny budú celkom vyčerpané. Podľa alchymistu by však vojny nemali byť jedinou pohromou, ktorú si ľudstvo v nasledujúcich rokoch pretrpí. Podobnou, ak nie silnejšou, by mali byť prírodné katastrofy. Najničivejšou silou by mala udrieť na ľudstvo erupcia sopky Vezuv. Tá má spôsobiť aspoň také ujmy a škody na životoch, ako keď pochovala Pompeje.

Rast sopečnej aktivity by sme však mali očakávať v podstate takmer všade vo svete. Vlna zemetrasení by mala zasiahnuť časť Severnej Ameriky. Všetky tieto hrôzy majú byť podľa Nostradama len zdvihnutým prstom prírody proti ľudstvu. Neuveriteľné, že Nostradamus hovoril aj o globálnom otepľovaní, lesných požiaroch a vodných živloch.

wikipedia.org

Pozitívom jeho predpovedí bolo snáď len to, že dĺžka života sa začne rapídne predlžovať, v medicíne nastane ešte väčší pokrok a ľudia sa naučia opäť žiť a komunikovať so zvieratami. Treba však poznamenať, že Nostradamus písal svoje predpovede zmesou troch jazykov – francúzštiny, taliančiny a latinčiny, preto dešifrovať jeho odkazy nebolo pre vedcov jednoduché. Za celé stáročia, čo sa snažili jeho jazyk dešifrovať, neprišli na univerzálny vzorec, ktorým by alchymistovi porozumeli. Preto je možné, že aj tieto hrôzostrašné predpovede by mohli byť len hrozbou a realita pre tento rok by v skutočnosti mohla vyzerať inak.

Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto je 10 podivných vecí, ktoré tajne robí takmer každá žena, no verejne sa k nim nikdy neprizná

zdroj: babskeveci.sk, ofigenno.com

0
Komentovať (0)