Nová štúdia to potvrdila. Ženám sa pracuje lepšie, keď majú okolo seba okruh blízkych priateliek

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Hoci do práce chodím v prvom rade pracovať, je jasné, že ak sú niekde zlé vzťahy, práca sa stáva hotovým utrpením. Keď máte pri sebe dobrých kolegov, všetko sa dá zvládnuť jednoduchšie.

Ako uvádza portál Boredpanda, nedávna štúdia ukázala, že muži a ženy potrebujú rozdielne sociálne skupiny, aby sa stali úspešnými vodcami. Veci Brian Uzzi, Yang Yang a Nitesh V. Chawla analyzovali 4,5 milióna emailovej komunikácie medzi stovkami študentov, ktorí boli neskôr umiestnení na vedúce pozície. Aby boli úspešní muži, musia byť umiestnení do sociálnej skupiny centrálne a mať prístup ku ľuďom vo všetkých ostatných skupinách.

Foto: unsplash

Ženy však dosahujú najlepšie výsledky, keď majú v jednej väčšej skupine vnútorný okruh blízkych ženských priateliek. Pre mužov tento vnútorný okruh nie je z hľadiska úspechu dôležitý, na druhej strane pre ženy, ktoré chcú vyššie pracovné pozície, je to neuveriteľne cenné. “Ženy, ktoré hľadajú vedúcu pozíciu, často čelia kultúrnym a politickým prekážkam, ktoré muži zvyčajne nemajú. Preto ťažia z vnútorného kruhu ženských kontaktov, s ktorými môžu zdieľa súkromné informácie o veciach, ako sú napríklad postoje a názory. Práve to pomáha posilniť prácu žien,” povedal jeden z vedcov, Brian Uzzi.

Foto: unsplash

“Aj muži síce majú vo svojich skupinách vnútorné kruhy, teda kontakty, s ktorými komunikujú najčastejšie, avšak ich umiestnenie nesúvisí s trhom práce.”Ženy, teda dobré priateľky, sa navzájom dokážu motivovať aj podporovať a práve preto je pre ne veľmi dôležité nájsť si takéto ženy a držať si ich pri sebe. Žena sa vďaka nim cíti dobre a má pocit, že im môže dôverovať.

Foto: unsplash
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: