Tenisová hviezda Novak Djokovič preukázal láskavosť chudobným a bezdomovcom. Otvoril reštauráciu, v ktorej sa môžu najesť zadarmo

Monizz Ešte viac

Grandslamový pohár vyhral 12-krát a keby chcel, dokáže nakŕmiť celé Srbsko. Tenisová hviezda Novak Djokovič otvoril reštauráciu pre chudobných a bezdomovcov. Jedlo v nej nájde každý pocestný, a to celkom zadarmo.

View this post on Instagram

Singing 🎤 in the rain ☔️

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

So srdcom na správnom mieste

Tridsaťročný tenista vybudoval ďalšiu reštauráciu, v poradí už tretiu. Aj v nej ponúka jedlo zadarmo pre tých, ktorí sa nachádzajú v núdzi. Ešte pred ôsmimi rokmi začal spolu s manželkou Jelenou podnikať v oblasti gastronómie. Pár si v Belehrade otvoril prvý vlastný podnik, ktorý pomenovali po jeho majiteľovi – Novak.

Minulý rok tenista otvoril novú prevádzku, tentokrát zameranú pre vegetariánov a najmladší prírastok je, zdá sa, len tak pre radosť alebo dobrý pocit. „Peniaze pre mňa nie sú problém. Zarobil som dosť na to, aby som nakŕmil celé Srbsko. Myslím, že aj títo ľudia si to zaslúžia, prinajmenšom za všetku podporu, ktorú mi dávajú,“ informoval Djokovič britské médiá.

Za celú tenisovú kariéru už stihol zarobiť viac ako 110 miliónov amerických dolárov. Okrem toho zarába aj prostredníctvom reklamy, za ktorú sú firmy a spoločnosti ochotné zaplatiť takisto nekresťanské peniaze. Svoje aktivity sa Djokovič rozhodol rozšíriť aj do reštauračných služieb. A nie hocijakých.

Ako však hladní ľudia preukážu, že sú nemajetní, zatiaľ Djokovič neprezradil. Belehradčan tento rok predčasne ukončil tenisovú sezónu kvôli zdravotným problémom. Voľný čas si teda kráti vlastným biznisom.

Pozri aj: Nevesta prekvapila svoju babičku tým, že si na svoju vlastnú svadbu oblieka jej svadobné šaty z roku 1962. Reakcia starej panej vás dojme k slzám

zdroj: babskeveci.sk (M), thesun.co.uk

0
Komentovať (0)