Nový príznak koronavírusu, ktorý mnohých ľudí vystrašil. Odborníci sa však vyjadrili jednoznačne

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

V prípade omikronu ešte stále nie je množstvo vecí jasných. Napriek tomu sa neustále objavujú nové príznaky, ktoré vám môžu naznačiť, že sa týka aj vás.

Ako uvádza portál Tyla, zdá sa, že novým príznakom je práve vyrážka. Klasické príznaky koronavírusu sú nádcha, bolesti hlavy, únavy, kýchanie, nepretržitý kašeľ, strata čuchu a chuti a mnohé ďalšie. Niektorí ľudia však začali hlásiť aj dva typy vyrážok. Jeden typ vyrážok je typický tým, že hrboľatý, svrbivý a horúci, druhý je zase podobný žihľavke. Niektorí ľudia ho začali pripisovať omikronu.

FOTO TASR – Pavel Neubauer

Vyrážky boli známy príznak aj predtým

Práve na sociálnych sieťach sa objavilo množstvo ľudí, ktorí tvrdia, že sa im pri omikrone na tele vytvorili vyrážky, čo je však výnimočný príznak pri koronavíruse ako takom. Vznikla aj štúdia ZOE Covid, ktorej autori vysvetlili, že vyrážky pri koronavíruse nie sú nič zvláštne a keď telo bojuje s infekciou, nie je vôbec prekvapujúce, že sa týka mnohých ľudí.

Dôležité je nepanikáriť

Ľudia ho najnovšie často spájajú práve s omikronom. Odborníci ale tvrdia, že mnohí ľudia ho hlásili ešte predtým, než sa objavil tento variant. “Vyrážka podobná žihľavke je bežne spôsobená vírusovými infekciami, kedy sa telo snaží bojovať. Vyrážky sú dosť svrbivé, sú to červené škvrny s bielym stredom,” povedal doktor Gareth Nye.

FOTO TASR – Dano Veselský

Podľa nich je dôležité, aby si ľudia dali vyrážky skontrolovať a pokiaľ si nie sú istí, hneď skontaktovali lekára. Nie je však dôvod robiť paniku. Ľudia si tiež začali omikron spájať aj so žalúdočnými a črevnými problémami, avšak aj v tomto prípade boli tieto príznaky známe aj pred príchodom omikronu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: