Nový Zéland prichádza s obrovským krokom. Ľudia narodení po tomto roku si nebudú môcť kúpiť cigarety

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Governor-General of New Zealand / CC BY/pixabay

Ľudia narodení po roku 2004 by na Novom Zélande mali mať zákaz nákupu cigariet. Tento návrh sa objavuje po tom, ako si zákonodarcovia dali za cieľ krajiny dosiahnuť, že v krajine sa do roku 2025 úplne prestane fajčiť.

Ako uvádza portál Unilad, týmto spôsobom chcú dosiahnuť, aby sa stále zvyšoval zákonný vek potrebný na nákup tabaku. Taktiež sú za výrazné zníženie nikotínu povoleného v tabakových výrobkoch, stanovenie obmedzení a ďalšie zákazy. Portál The Guardian taktiež informoval, že podľa ministerky zdravotníctva zomiera na Novom Zélande 4 500 ľudí práve kvôli fajčeniu.

Stane sa klasické fajčenie minulosťou?

Uvedomujú si však, že bez kontroly sa im to nepodarí. Plány podporili aj organizácie verejného zdravia, ktoré sa zaoberajú rakovinou. Tabak je najškodlivejším spotrebným výrobkom v histórii a je podľa nich dôležité, aby sa postupne úplne ukončil ich predaj.

Operujú ďalej aj s tým, že ľudia míňajú na tabakové výrobky veľké množstvo peňazí. Niektorí odborníci si však myslia, že klasické fajčenie sa v priebehu nasledujúcich 10-20 rokov stane minulosťou. Aký máte názor na takýto radikálny krok?

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: