Nový Zéland zaznamenal prvý prípad koronavírusu za 2 mesiace. Toto vláda odkazuje ľuďom

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Governor-General of New Zealand / CC BY/pixabay

Nový Zéland patril dlhodobo ku krajinám, kde koronavírus nemal šancu. Už v počiatku nastolili prísne opatrenia, vďaka ktorým eliminovali šírenie vírusu.

Ako uvádza portál Unilad, Nový Zéland zaznamenal svoj prvý prípad koronavírusu za viac ako dva mesiace. 56-ročná žena mala údajne pozitívny test na koronavírus po tom, čo bola prepustená z vládou riadenej izolácie v hoteli Pullman. Dotyčná žena pricestovala do Aucklandu 30. decembra minulého roka po tom, čo na štyri mesiace vycestovala do Španielska a Holandska. Najprv mala dva negatívne testy na koronavírusu.

Foto: TASR/AP

Kontaktovali ľudí v hoteli aj letecké spoločnosti

Reportérka navštívila až 30 rôznych miest, ktoré patrili medzi obľúbené dovolenkové destinácie. V priebehu minulého týždňa začala žena pociťovať mierne príznaky, napríklad bolesti svalov. Po dvoch negatívnych testoch mala 23. januára pozitívny test. Generálna riaditeľka zdravotníctva doktorka Shley Bloomfield uviedla, že žena a aj jej manžel sa izolujú vo svojom dome a nevyžadujú žiadnu starostlivosť.

Podľa denníka The Guardian bolo v hoteli Pullman spolu so ženou ďalších 600 ľudí. Teraz boli kontaktovaní spolu s leteckými spoločnosťami, ktorými cestovala. Podľa Chrisa Hipkinsa je stále príliš skoro na to určiť či sa v komunite začal prenos, alebo nie. Teraz prebieha sledovanie kontaktov. Vláda však tvrdí, že určite nie je dôvod na paniku a budú skoro reagovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: