Orálny sex a dosiahnutie orgazmu. Toto je 15 vecí, o ktorých 95% žien nikdy nepovie svojmu partnerovi

Lucia Mužlová Ešte viac

O intímnych témach sa veľmi nepíše, a to z dôvodu, že je pre mnohé ženy citlivá. My si však myslíme, že je dôležité, aby ste o nich vedeli a dokonca, aby ste o nich hovorili, a to v prvom rade so svojím partnerom. O sexe sa mnohé ženy hanbia rozprávať pred doktorom aj kamarátkami. Otázky si kladú len v hlave a dychtivo hľadajú články a knihy, kde by našli svoje odpovede.

Téma sex je v spoločnosti ešte stále dosť „tabu“, čo mnohokrát vedie aj k nezhodám s partnerom, ktoré nedokážeme otvorene riešiť. Prečo sa my ženy stále bojíme povedať v posteli presne to, čo chceme? Tieto situácie pozná každá žena, no poznať by ich mali aj muži. To však len vtedy, ak im o nich úprimne povieme. Sex je zložitejší ako by sme si mohli myslieť.

Kde sa nachádza klitoris

Možno tomu nebudete veriť, no mnoho mužov to naozaj nevie. Ak už aj určia správnu polohu, nevedia si predstaviť, koľko potešenia môžu žene priniesť, ak budú vedieť, čo s ním robiť. Štatistiky hovoria, že až 70% žien potrebuje k orgazmu stimuláciu klitorisu, a aj preto to nie je len nejaký zbytočný „gombík“, ktorý na nič neslúži.


Netreba to preháňať

Skúste svojmu partnerovi vysvetliť, že s ničím to netreba preháňať. Ukážte mu správny smer, povedzte mu, ako na to. Ak o tom nebudete rozprávať, on o tom nebude vedieť a nie je nič horšie ako 30-ročné manželstvo, kde to v posteli nefunguje.


Orálny sex je ako nežný bozk

Milá veta, s ktorou nič nepokazíte. Ak máte doma príliš veľkého „snaživca“, určite viete, o čom hovorím.


Vagína patrí k celému ženskému telu

Orálny sex nie je len o tom konkrétnom mieste. Žena má aj nohy, ruky podbruško a ostatné časti tela. Preto by muži nemali zabúdať ani na dotyky, ktoré sú viac než vítané.


Ženám to trvá dlhšie

To je samozrejme pravda. Dosiahnuť orgazmus trvá ženám o čosi dlhšie, preto musia byť muži snaživejší a trpezlivejší. Ak si nejaký muž myslí, že bude všetko vybavené za tri minúty, ani nevie, ako veľmi sa mýli. Najmä, ak nevie nič o bode číslo 1.


Ak žena mlčí, pravdepodobne je všetko v poriadku

Ženy nemajú potrebu zbytočne rozprávať. Užívajú si samotný akt, a teda toho veľa nenahovoria. Ak teda žena mlčí, prípadne vydáva zvuky, ktoré evokujú to, že si to užíva, je všetko v poriadku. Celé to je o prirodzenosti, ktorú by muž mal dokázať vycítiť.


„Áno takto“ znamená „Áno takto“ a nie „Rýchlejšie“

Keď už muži nejakú vetu počujú, majú tendenciu zrýchľovať. Myslia si totiž, že orgazmus sa blíži, no ten býva častokrát v nedohľadne. Aj preto je dôležitá komunikácia. Partnerovi treba jemne a nežne vysvetliť, čo sa vám páči, prípadne nepáči.


Priznanie si porážky

Niekedy to jednoducho nejde, akokoľvek sa snažíme. Dosiahnuť orgazmus žena nemusí vždy, no aj tak si vie sex užiť. Mnoho žien orgazmus nedosiahlo nikdy. Toto je niečo, čo muži možno nevedia pochopiť. Sexuálny akt väčšinou končia oni. Predstavte si, že by to bolo naopak?


Dámy, prestaňte predstierať

Snáď jedno z najdôležitejších pravidiel. Ak predstierate orgazmus, klamete svojmu partnerovi, no v prvom rade klamete samé sebe. Áno, ženy to robia a príde im to dokonca prirodzené. Nechceme zraniť city opačného pohlavia a možno sa bojíme hovoriť o tak intímnej téme. Ale s kým iným by ste sa o tom chceli porozprávať, ak nie s partnerom, ktorý je vo vašom živote najväčšou oporou? Rozhovor môže všetko zmeniť k lepšiemu. Zbavíte sa prípadného stresu a všetko bude o trochu jednoduchšie.


Ženy čítajú mnoho kníh a článkov o sexe, rozprávajú sa o tom s kamarátkami, s terapeutom a pýtajú si rôzne rady. Rozprávať o tom teda vedia. Horšie je, ak o tom naozaj nedokážu povedať partnerovi.

Komunikácia medzi partnermi je kľúčová a samozrejme, najťažšie je prekonať prvotný strach. Možno v partnerovi nájdete trpezlivosť a porozumenie, no nezabúdajte mu rovnaké pochopenie prejaviť aj vy. Nikdy to nie je vina len jedného. Ak váš partner robí niečo nesprávne a vy mu to nepoviete, nečudujte sa, že chybu bude neustále opakovať. Komunikácia je teda základ. To je to, čo nás predsa odlišuje od zvieracej ríše.

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

Lucia

0
Komentovať (0)