O tomto by mali vedieť všetky ženy! Toto je dôvod, prečo by ste mali konzumovať granátové jablko aj so zrniečkami

Monizz Zdravie

Nazývajú ho ovocím kráľov a nie zbytočne. Jeho účinky na zdravie a ľudský organizmus sú také silné, až by ste si mohli pomyslieť, že ho majú na svedomí nejaké vyššie sily. Má unikátne zloženie a používa sa dlhodobo aj na medicínske účely.

pexels.com

Šťava z granátového jablka obsahuje 15 druhov aminokyselín a z tohto počtu až 6 nájdete iba v mäse! Ak ste sa rozhodli stať vegetariánmi, potom sa namiesto mäsa zamerajte na granátové jablká. Vyvážia mnoho z toho, na čo ste boli pri konzumácii mäsa dlhodobo zvyknutí.

Upravuje rozhádzané hormóny

V zrniečkach granátového jablka sa nachádzajú oleje, ktoré pomáhajú obnovovať hormonálnu rovnováhu v tele. Osobitnú pozornosť by konzumácii tohto ovocia mali venovať ženy, ktoré trápi silná a bolestivá menštruácia, nepravidelný cyklus, či menopauza.

pexels.com

Prírodný inzulín

Granátové jablko je veľmi vhodné a zároveň aj užitočne pri cukrovke. Stačia 2 čajové lyžičky granátových zrniečok denne a hladina cukru v krvi sa znižuje naozaj badateľne. Ak ste cukrovkári, posúdiť to môžete ľahko aj sami.

Zvyšuje hodnoty hemoglobínu

V dôsledku menštruácie často trpia nízkym hemoglobínom najmä ženy v produktívnom veku. Ak sa nechcete napchávať železom, ktoré ťaží žalúdok, pite každý deň šťavu z granátového jablka, alebo ho jednoducho chrúmte namiesto popoludňajšej sladkosti.

pexels.com

Dezinfikuje ústnu dutinu

Odvar z kôry granátového jablka je fantastickou dezinfekciou ústnej dutiny nielen ako prevencia proti zápachu z úst, ale aj pri bolestiach v hrdle, stomatitíde, faryngytíde, či angíne. Jednoducho všetko, čo potrebujete na vypláchnutie boľavého hrdla alebo úst, je granátové jablko.

Upravuje tlak

Ak vás trápi vyšší tlak, konzumujte granátové jablko a ostanete bez negatívnych následkov. Lieky upravujúce tlak sú často zaťažujúce, no úprimne – ak máte tlak naozaj vysoký, v žiadnom prípade ho neznižujte len granátovým jablkom! Zvýšený tlak a granátové jablko ako prevencia je v poriadku. Vysoký tlak a liečba, to už patrí do rúk odborníkov.

pexels.com

Znižuje pocit hladu

Ak vypijete denne zhruba 1 pohár granátového jablka aj so zrniečkami, pomôžete si udržať normálnu optimálnu hmotnosť dlhodobo. Vedci tvrdia, že tento výsledok pomáhajú dosiahnuť polyfenoly, ktoré potláčajú chuť do jedla. V šťave tohto ovocia sú obsiahnuté naozaj dostatočne.

Ak si uvedomíme, čo všetko denne do tela dostaneme prostredníctvom stravy, fakt, že naše zdravie ešte ako tak drží je priam zarážajúci. Aj preto je dobré dbať na čerstvú a vyváženú stravu, nedopovať telo zbytočnými cukrami a veľa piť. Vyskúšate účinky granátového jablka aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

pexels.com

Pozri aj: Všetci, ktorí trpia cukrovkou, by mali vedieť o tejto jednej veci! Diabetes sa bojí mastného

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)