Objavili sa ďalšie 3 dlhotrvajúce príznaky koronavírusu: Vedci ich označili za veľmi znepokojivé

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

Vedci začínajú mať obavy z toho, že ďalším príznakom koronavírusu môžu byť aj problémy so sluchom. Naznačuje to znepokojivý nový výskum.

Ľudia, ktorí prekonali koronavírus, trpia mnohými postcovidovými príznakmi. Únava, kašeľ, bolesti hlavy alebo kĺbov. Najnovšie portál Mirror upozornil na to, že sa objavili ďalšie príznaky u pacientov, ktorí majú alebo prekonali koronavírus. Zahŕňa to hneď tri problémy: šumenie alebo praskanie v ušiach, porucha až strata sluchu (tinnitus) a pocit poručenej rovnováhy (vertigo).

FOTO TASR – Milan Kapusta

Je nevyhnutné ich preskúmať

Vedci upozorňujú na to, že v súčasnosti je nevyhnutné zamerať sa aj na tieto dlhotrvajúce príznaky, ktoré zostávajú po ochorení a dôkladne ich preštudovať. Taktiež navrhujú, aby ich zhrnuli v dôslednej štúdii, ktorá bude mať za cieľ preskúmať dlhodobé vedľajšie účinky koronavírusu. Ten stále mutuje a šíri sa.

FOTO TASR – Milan Kapusta

Zhromaždili sa údaje z 24 rôznych výskumov a zistilo sa, že stratou sluchu išlo o 7,6 % pacientov, tinnitus má až 14,8 % a vertigo zase 7,2 % pacientov. Údaje zozbierali z lekárskych záznamov a dotazníkov. Problémy so sluchom a jeho stratu môžu spôsobiť aj iné ochorenia, napríklad osýpky, no v prípade koronavírusu to ešte nie je úplne jasné.

2
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: