Oblečenie mi opticky pridávalo na váhe a skracovalo nohy. Toto je 13 módnych chýb, ktoré prichádzajú nemilosrdne s vekom!


Radi si kupujeme oblečenie v obľúbených materiáloch alebo strihoch a na preferovanú farbu laku na nechty nedáme dopustiť. Možno si ani neuvedomujeme, že niekoľkoročný rám okuliarov nám pridáva na veku a vlasy by potrebovali nový strih. Jednoduchými a minimálnymi zásahmi do nášho šatníka alebo kozmetických zvykov vieme vyčariť zázraky. Nasledujúce tipy vám pomôžu vyzerať mladšie, sviežo a krásne vďaka vyhýbaniu sa častým chybám, ktoré nám na kráse nepridajú. 

Zmeny, ktorá má pozitívny výsledok, sa určite netreba báť. Nejde pritom o veľké obraty, len o minimálne zásahy, ktoré však majú maximálne priaznivý efekt. Naučte sa obchádzať časté chyby, ktoré sú vo svete módy nežiadúce.

Pomery a proporcie

#Lunes👉🏼 Saco #oversize + 🎀🎀 en las mangas #ootd

A post shared by P a u L a m a r q u e (@paulalamarque) on

Aj keď sa znova do módy vrátili nadrozmerné veľkosti, nemali by ste to preháňať. Maxi sveter rozhodne nekombinujte s voľnými rozširujúcimi sa nohavicami, ktoré siahajú takmer po zem.

Je dôležité správne vyváženie, aby ste si opticky nezdeformovali postavu. Pridali by ste si kilá navyše a pôsobili nedbalo. Veľké a voľné tričko doplňte obtiahnutými džínsami, maxi sukňu pekným priliehavým topom.

Jedna farba

Two different shades of pink …#monochromaticoutfit

A post shared by Fashion addict (@closet345) on

Outfit ladený od hlavy až po päty v jednej farbe pôsobí veľmi zastaralo. Navyše, ak sa vám nepodarí zladiť presne rovnaké odtiene farieb. Rozhodne nevoľte tento štýl obliekania, vyzerá veľmi lacno. Opakom je však doplnenie monochromatického outfitu drobnými doplnkami inej farby. To rozbije monotónnosť a vy budete pôsobiť sviežo a trendy. Pokojne zvoľte biele džínsy a bielu košeľu, doplňte ich však kabelkou, topánkami alebo aj okuliarmi v inej farbe. Takáto kombinácia očiam lahodí najviac.

Opasok

Nezabúdajte na opasok! Nenápadný doplnok vie robiť divy a dokáže zmeniť vzhľad celého outfitu či skrášliť postavu. Najmä ak siahate po voľnejších kúskoch, mali by ste v páse umiestniť opasok, ktorý postavu pekne rozdelí a vytvaruje. Opticky si tak zúžite driek a vytvoríte ženskejšiu postavu – presýpacie hodiny.

Retro

Je pravda, že móda sa neustále vracia ako bumerang a možno aj teraz pozorujete návrat trendov z vašej mladosti. Nezabúdajte si však z retro odevov vybrať vždy to najlepšie a nevrhajte sa na kúsky, ktoré síce v móde boli, no nepristanú každému. Napríklad džínsy, ktoré sú hádam nesmrteľné, nemusia byť za každú cenu zvonové. Naopak, obtiahnuté nohavice s vysokým sedom pôsobia trendy aj v tomto období.

Nezabúdajte na svoj vek

Aj keď je pravda, že každý je starý len tak, ako sa cíti, myslite na svoj vek i pri výbere oblečenia. Aj keď sa s pribúdajúcim vekom nemusíte vrhať len na slušivé saká a kostýmy, vyhnite sa teenagerským trendom. Zrelej dáme pristanú rozhodne iné veci ako 15-ročnej školáčke.

Rámy okuliarov

Pekný a slušivý rám okuliarov dnes nie je otázkou množstva peňazí. Na trhu je toľko výrobcov a predajcov tohto produktu, že si budete vedieť vybrať v akejkoľvek cenovej kategórii. Snažte sa siahnuť po moderných rámoch, ktoré vám pristanú a v optike pokojne strávte aj viac času ich výberom. Ide o doplnok, ktorý zmení celkový výraz vašej tváre a môže vám na veku ubrať ale i pridať.

Dlhé rovné vlasy

#shorthairstyles #shorthair #loveshorthair #Pinterest

A post shared by Short Hair Collection 💇 (@shorthairstyle) on

Nepestujte si dlhé vlasy za každú cenu len pre to, že to bol váš odveký sen. Vekom zvyknú vlasy rednúť, vysúšajú sa a po rokoch farbenia ich kvalita nie je najlepšia. V takomto prevedení nemusia pôsobiť pekne, takže sa ich nebojte ostrihať. Je množstvo kratších a trendy strihov, ktoré vám vlasy oživia a vy budete vyzerať mladšie a sviežo.

Farba laku na nechty

Aj takáto drobnosť môže vašim rukám pridať na veku. Možno už roky preferujete ružovkasté a broskyňové tóny, tie však vyzerajú najlepšie na mladučkých rukách. Ak chcete ruky omladiť, siahnite po farbách, ktoré vašu kožu zosvetlia. Vhodné sú odtiene „telovej“, svetlunko ružovej alebo až takmer bielej v rôznych odtieňoch. Doplňte ich napríklad polmesiacovitým dekorom svetlejšej farby na mieste, odkiaľ vyrastá necht a ihneď spoznáte ten rozdiel.

Červeň na lícach

Veľmi dôležitá súčasť líčenia je rozjasnenie líc, ktoré by sa mali mierne červenať. Množstvo žien si však pigment nanáša na nesprávne miesta alebo ním „natrie“ celé líca od lícnych kostí skoro po nos. Rumenec na lícach by sa mal objaviť v hornej časti lícnych kostí šikmým ťahom smerom vpred.

Bronzer

Je nesprávne rozjasňovať celú tvár, čo z vás môže v konečnom dôsledku urobiť trblietajúcu sa disko guľu. V tomto prípade platí, že menej je viac a bronzer alebo rozjasňovač by ste mali nanášať v menších množstvách. Napríklad na rozjasnenie lícnych kostí, čím si vyčaríte oddýchnutý a svieži vzhľad pokožky.

Prirodzené líčenie

Aj keď sú mladé dievčatá nenalíčené prirodzene krásne, vekom sa naša tvár mení. Pery strácajú objem, viečka upadajú a obočie stráca svoju farbu. Preto by ste mali zvoliť prirodzený make-up, ktorý zdôrazňuje črty tváre. Zvýraznite farbu obočia a dotvorte jeho kontúry, pery vyplňte jemným rúžom, ktorý je o odtieň tmavší od farby vašej pokožky a viečka rozjasnite svetlou farbou. Aj málo stačí a je to vždy lepšia voľba ako šialené a výrazné líčenie, ktoré nemusí pristať každej dáme.

Odtieň rúžu

Tmavé odtiene rúžu sú momentálne v kurze ale v rámci módy je to pohyb po tenkom ľade. Pristanú skôr mladým dievčatám, aj u nich sa však nájdu typy tvárí, ktorým tmavá farba nedodá na kráse. Tmavý rúž navyše opticky pery zmenší, no svetlejšia farba a lesk im, naopak, pridá na objeme. S pribúdajúcim vekom skôr siahnite po prirodzených farbách, ktoré sú len o trochu tmavšie ako je vaša pleť.

Úsmev

Najdôležitejší, najprirodzenejší a najkrajší doplnok každej tváre. Nezabudnite sa usmievať. Štúdie dokonca dokázali, že ženy s úsmevom vyzerajú v očiach druhých mladšie. Takéto omladenie zdarma pristane každej z nás.

Pozri aj: Ak nechcete vyzerať ako stará dievka, tieto druhy oblečenia nikdy nekombinujte! Ide o najväčšie módne prešľapy, ktoré sa u nás už žiaľ celkom udomácnili

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), adme.ru


Komentáre

komentárov