Obľúbená speváčka Katka Koščová otvorene o bodyshamingu. Najprv ju bulvár kvôli váhe zhadzoval, teraz ju chváli

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Instagram (katarina.koscova)

Známe osobnosti sú pod neustálym tlakom médií. Pokiaľ sa nerozhodnú, že sa úplne neodstrihnú, nedávajú rozhovory a nefungujú na sociálnych sieťach, nemajú veľkú šancu predtým ujsť.

Aj keď sa väčšina známych osobností nevyhne kritike, čo sa týka ich štýlu obliekania alebo váhy, len ťažko môžeme súhlasiť s tým, že je to správne. Samozrejme, s kritikou musí asi rátať každý, kto ide “s kožou na trh”, no to ešte neznamená, že má niekto právo byť krutý a vyjadrovať svoj názor spôsobom, ktorý má za cieľ niekomu vedome ublížiť.

Mnohých zaujalo, že schudla

Hoci sa známe osobnosti často tvária, že sú nad vecou a to, že v bulvárnych médiách riešia ich postavu, sa ich netýka, neznamená to, že sa ich to nedotkne. K bodyshamingu, ktorý sa považuje za formu šikany kvôli postave, sa vyjadrila na sociálnych sieťach aj obľúbená speváčka Katarína Koščová. Viedlo ju k tomu hlavne to, že si mnohí ľudia všimli, že v poslednej dobe schudla.

“Dlho som zvažovala, či vôbec niečo písať, ale chodí mi veľa správ, na ktoré nechcem po jednej odpovedať, volajú z bulváru… Kamaráti, neberte to v zlom. Teším sa vašej podpore, ale váha nikdy nebola témou, ktorej som sa chcela verejne venovať. Vždy to odvádzalo pozornosť od toho, čo som reálne chcela povedať, či urobiť. Nakoniec zostávala tá Koščová, ktorá sa príšerne oblieka a k tomu ešte aj príšerne vyzerá.”

O chudnutí sa baviť nechce

“Ten istý bulvár, ktorý ma dnes chváli a chce vedieť ako som schudla ma pri tej istej váhe akú mám dnes šikanoval pred rokmi. Chcú rozhovory a keď im poviem, že sa nebudem baviť o chudnutí povedia, že to asi neprejde cez redakčnú radu. Ja sa o tom nechcem baviť. Chápete. Roky som sa tvárila, že mi bodyshaming nevadí, lebo sú predsa dôležitejšie veci, ale pravdou je, že som tým veľmi trpela.”

Dôležitý odkaz

Katka Koščová sa o chudnutí nechce baviť a taktiež ani nechce ľuďom na sociálnych sieťach radiť ako na to. Každé telo je predsa iné a to, čo niekomu pomôže, môže inému zase ublížiť. Na záver svojho príspevku napísala Katka ešte niekoľko silných slov, ktoré by si mal prečítať každý.

“Veľmi by som si priala, keby sme mohli všetci svorne tuční, chudí, dlhí, krátki, bieli, hnedí, takí, onakí žiť na tejto planéte bez toho, aby sme si robili zle, aby sme boli súdení podľa vonkajších znakov. Možno by sme sa bez pocitov viny, zlyhávania a hanby mali omnoho radšej a keď sa máme radi, chceme a robíme pre seba to najlepšie.”

Stretli ste sa už niekedy s bodyshamingom aj vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: