Obyčajný plastový sáčok najskôr vystrela, poskladala a postrihala. To, čo vzniklo, je jednoducho úžasné

Lucia Mužlová Návody

takprosto.cc

Neverila som tomu, kým som to nevidela na vlastné oči. Myslím, si, že je skvelé recyklovať napríklad aj plastové sáčky, ktoré väčšina z nás zrejme vyhadzuje do koša. Tento druh pletenia zo sáčkov sa stal veľmi populárnym. Je skvelé, že nejaký vynaliezavý majster prišiel na to, ako premeniť tento materiál na niečo jedinečné.

Technika pletenia z plastových sáčkov sa nelíši od bežného postupu pri háčkovaní či pletení. Pár tipov ako správne na to, samozrejme je. Najskôr je potrebné sáčok vystrieť, zložiť, postrihať a vzniknú vám tenké pásiky.

plast2
takprosto.cc

Výsledné prúžky stačí zviazať a zavinúť do klbka.

plast3
takprosto.cc

Rovnakým spôsobom môžete využiť aj veľké vrecia na odpadky. Potom vám už postačia háčiky z nejakého kreatívneho obchodu a ide sa na to.

plast4
takprosto.cc

Pozrite sa na niektoré naozaj krásne výtvory, ktoré sú vyrobené práve z plastových vriec a sáčkov. Napríklad takéto koberčeky do kúpeľne.

plast5
takprosto.cc

Alebo praktické košíky na drobnosti.

plast6
takprosto.cc

Tašiek nie je tiež nikdy dosť.

plast7
takprosto.cc

Papuče, či klobúk? Žiadny problém, ak máte šikovné ručičky. Dokonca si môžete vyrobiť aj šperky v podobe náhrdelníkov, náušníc, či náramkov. Stručne a výstižne povedané, sú to inšpirácie a nové nápady, ktoré možno oceníte vy a aj vaši najmenší. Ručné práce sa vždy cenia. A prečo? Dočítate sa v tomto článku o tom, prečo sú ručné práce pre naše telo a zdravie dobré.

plast8
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: