Očný TEST: Pozrite sa na obrázky a vyberte jeden, ktorý sa odlišuje. Výsledok môže vypovedať o vašej obsedantno-kompulzívnej poruche


Ste ten typ človeka, ktorý si všimne aj ten najmenší detail? Keď vidíte obraz zavesený nakrivo, máte zvláštny nepríjemný pocit? Navyše, máte pocit, že musíte takéto záležitosti ihneď riešiť a obraz napraviť? Môže to byť znak obsedantno-kompulzívnej poruchy.

Na úvod by sme chceli objasniť, že výsledok tohto testu nehovorí, že máte nejaký problém, a že trpíte zákonite OCD (obsedantno-kompulzívnou poruchou). Podobné testy riešia pacienti práve v ambulancii, kde sa zisťuje, aký typ a druh poruchy majú. Ak ste prišli na všetky nezrovnalosti v dnešnom teste, máte veľmi dobrú pozornosť, no určite nie je dôvod na paniku.

OCD má mnoho foriem. Najčastejšie sú: posadnutie hygienou, neustála neistota a kontrola činností a akési hľadanie dokonalosti alebo symetrie. My sa dnes zameriame hlavne na tú poslednú časť.

Pozrite sa na nasledujúce obrázky a nájdite rozdieli v tvaroch. Líšiť sa môžu veľkosťou, farbou ale aj umiestnením.

Ktorý obrázok je iný od tých ostatných? Nájdete všetky?

Kruhy

Kruhy

Trojuholníky

Trojuholníky

Štvorce

 

Aké sú teda správne odpovede?

Pri prvom obrázku je rozdielny obrázok č. 3. Pri druhom je to hneď č. 1. Pri treťom obrázku je to možnosť č. 3.

Ak sa pozriete na štvrtý obrázok, hneď vidíte, že rozdielny je práve 3. trojuholník v poradí. Pri poslednom obrázku je rozdielny prvý štvorec.

Videli ste na prvý pohľad všetky rozdiely? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: TEST: Pozrite sa na siluety a odpovedzte na jednoduchú otázku: Na ktorom obrázku je zobrazená skutočná rodina?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)


Komentáre

komentárov