Od tragického úmrtia princeznej Diany prešlo 23 rokov. Chcela byť kráľovnou sŕdc, ľudia ju doteraz milujú

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív

Od smrti milovanej princeznej Diany uplynulo už 23 rokov. Tragická nehoda sa stala 31. augusta 1997 v Paríži, keď Dianu nemilosrdne prenasledovali paparazzi.

Napriek tomu, že už prešlo veľa rokov od jej smrti, fanúšikovia po celom svete si tento deň pripomínajú a spomínajú na odkaz, ktorý na tomto svete zanechala. Ťažké je to aj pre jej deti, princa Williama a princa Harryho. V deň jej pohrebu museli obaja spolu so svojím otcom, kráčať za jej rakvou. Portál Insider zozbieral niekoľko faktov o jej živote v kráľovskej rodine a pocitoch, ktoré vyjadrila.

Foto: White House/ Ronald Reagan Presidential Library / Public domain

Mala zlé pocity pred svadbou

Podľa E! News, princezná Diana povedala, že zo svojho svadobného dňa má veľmi zlé pocity, a to napriek tomu, že sa nazývala svadbou storočia. Mala strach, bála sa a neskôr videla samú seba len ako produkt, ktorý sedí na poličke a dobre sa predáva.

Foto: Russ2009 / CC BY-SA

Chcela pomáhať ľuďom

Vždy chcela pomôcť ľuďom a sama povedala, že je to je niečo, čo ju robí v živote najšťastnejšou. Taktiež prezradila, že vždy mala pocit, že by chcela byť kráľovnou ľudských sŕdc. Nikdy sa však nevidela ako kráľovná krajiny. Zašla dokonca tak ďaleko, že povedala, že si myslí, že nikto vlastne ani nechce, aby sa stala kráľovnou.

Foto: TASR archív

Robila veci zo srdca

Robila veci zo srdca a nikdy sa tým netajila, napriek tomu, že ju to veľmi často dostalo do problémov. “Niekto musí ísť von, milovať ľudí a ukázať im to.” Povedala, že práve pobyt medzi ľuďmi a fakt, že im môže pomôcť a ukázať im, že jej na nich záleží, ju nakoniec vyliečilo z problémov. Diana pracovala s ľuďmi trpiacimi HIV, odstraňovala nášlapné míny v nebezpečných krajinách, a to všetko uprostred bolestivého manželstva a komplikovaným vzťahom s novinármi.

Foto: TASR archív

Mnohí ľudia aj po rokoch stále špekulujú nad príčinou jej smrti a nad tým, kto za to v skutočnosti môže. Niektorí však obviňujú práve bulvárnych novinárov, ktorí ju prenasledovali na každom jednom kroku.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: