Odborníci vydali dôležité upozornenie: Táto poloha počas spánku môže negatívne ovplyvniť vaše zdravie

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pixabay

Existuje množstvo rôznych pozícií na spanie. Každý z nás spí inak a kým niektorí sa počas noci ani nepohnú, iní sa zase celú noc prehadzujú.

Ako uvádza portál Mind Body Green, v skutočnosti existuje vraj iba jedna poloha, ktorú považujú vo všeobecnosti za najhoršiu pre vaše zdravie. Aká je teda tá najhoršia poloha, ktorá poškodzuje vaše zdravie? Podľa odborníkov je to spánok na bruchu s rukami hore okolo vankúša a s hlavou otočenou nabok. Inak sa tejto polohe hovorí aj “poloha voľného pádu”.

foto: Unsplash

Táto poloha vášmu zdraviu neprospieva

Podľa certifikovaného odborníka na spánok Michaela J. Breusa, spánok na bruchu neumožňuje vyrovnanie chrbtice. Chiropraktik BJ Hardick taktiež povedal, že nikto, kto spí v takejto polohe, nemá v poriadku krk. Správna poloha je najdôležitejším faktorom zdravého spánku. Keď spíte, vaša chrbtica by mala byť zarovnaná a krk by mal byť v takej polohe, aby mohol prirodzene klesať spolu s krížami. V takomto prípade však musí byť podopreté celé telo.

Skúste to zmeniť

Keď však ležíte na bruchu, hlava je vždy vychýlená na jednu stranu, čo krk zaťažuje. Zlé držanie tela pri spánku môže nielen zhoršiť existujúce bolesti, ale aj vytvoriť nové. Spánok na boku alebo na chrbte je pre vašu chrbticu oveľa zdravší, a teda aj na celkovú kvalitu spánku. Keď zmeníte polohu, v ktorej spíte, vaše telo sa vám určite poďakuje.

Táto poloha totižto neprospieva ani tráveniu, no práve chrbtica je niečo, čo v takomto prípade trpí úplne najviac.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: