Odborníčka na vzťahy: Chcete mať šťastný vzťah bez hádok? Dodržte týchto 8 bodov a čakajte zázraky

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Netflix

Medzi priania mnohých ľudí patrí, že by chceli mať šťastný a naplnený vzťah. Asi nikto nechce, aby sa vo vzťahu diali nejaké kolízie, niečo, čo ho môže ohroziť, a to hlavne v dobe, kedy sa väčšina párov neberie, ale skôr rozvádza.

Keď chcete, aby váš vzťah fungoval, mali by ste na ňom pracovať. Nemôžete čakať, že bude všetko fungovať, keď pre to poriadne vôbec nič neurobíte. Portál Brightside zozbieral niekoľko romantických gest, ktoré vám môžu pomôcť v tom, aby ste udržali váš vzťah šťastný a plný lásky.

Majte spoločný sen

Stanovte si spoločný sen, ktorý si chcete splniť. Môže to byť aj nejaký výlet, na ktorý si budete spolu šetriť peniaze. Je to len na vás, no zdieľajte ho spolu, rozprávajte sa o ňom a robte všetko preto, aby vás vždy čo najviac napĺňal.

Foto: unsplash

Plňte si jednoduché želania

Nikdy neviete, čo môže vášho partnera najviac potešiť. Možno to nie sú veľké gestá, ale drobnosti, ktoré vás budú napĺňať. Partner vám môže spomenúť reštauráciu, ktorú by chcel navštíviť alebo film, ktorý by chcel vidieť. Je to len o maličkostiach, ktoré vykúzlia úsmev na tvári, no zároveň dajú partnerovi najavo, že ho počúvate.

Malé prekvapenia

Po niekoľkých rokoch iskrenie zo vzťahu postupne mizne, ale to neznamená, že by ste mali upadnúť do stereotypu. Práve naopak. Urobte pre seba nejakú maličkosť. Navarte večeru, sadnite si spolu ku filmu, choďte sa prejsť. Malé prekvapenia dokážu oveľa viac, ako by ste čakali.

Pozrite sa na druhého

Každý má tendenciu obviňovať toho druhého, hlavne pri hádke. Keď sa však na to pozriete aj z pohľadu toho druhého, možno zistíte, že aj vy ste urobili chybu. Nikdy sa nesnažte hodiť celú vinu na druhého, pretože vo väčšine prípadov ste na vine  obaja.

Urobte si čas pre seba

Nič nie je krajšie, ako keď vám partner chýba. Teda, samozrejme, nie ten pocit, ale keď sa potom stretnete a ste konečne spolu, je to neoceniteľné. Preto si doprajte navzájom čas pre seba. Strávte víkend s priateľmi alebo s rodinou a uvidíte, že to bude určite stáť za to.

Foto: unsplash

Robte veci spoločne

Vytvorte si nejaký spoločný projekt, na ktorom budete pracovať. Možno to bude vytváranie záhrady alebo niečo iné, no verte tomu, že keď na tom budete spolupracovať, zažijete nielen veľa zábavy, ale naučíte sa spolu fungovať. A nie je nič lepšie, ako byť hrdý na niečo, čo ste vytvorili.

Túľte sa

Naozaj, práve túlenie je niečo, čo udrží váš vzťah šťastný a naplnený. Keď na to príde, veľmi rýchlo zistíte, že aj vy sa cítite oveľa lepšie, keď sa ku svojmu partnerovi večer alebo skoro ráno pritúlite.

Foto: unsplash

Dajte si voľnosť

Určite máte množstvo aktivít, ktoré s vami váš partner nezdieľa. Keď je to tak, určite si raz za čas robte, čo chcete vy a nezabudnite to dopriať aj vášmu partnerovi. Práve to je základ, ktorý vás bude tešiť.

Na svojom vzťahu jednoducho musíte pracovať. Nič nejde len tak a práve preto by ste mali urobiť všetko, aby veci fungovali. Na druhej strane, držať sa niečoho nasilu tiež nie je celkom v poriadku.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: