Odborník radí: Ak si budete masírovať tvár podľa tohto návodu, zbavíte sa vrások na čele, okolo očí na krku a dekolte


Pri pohľade do zrkadla žiadnu z nás nepoteší pohľad na vrásky. Kožu na čele, pri očiach či perách si podvedome naťahujeme a sledujeme, aké by to bolo s vyhladenou a napnutou pokožkou. Aj keď si to neuvedomujeme, práve týmito dotykmi sa približujeme k účinnej metóde, ktorú vyvinul ruský chiropraktik Alexander Smirnov. Tento odborník ženám radí, ako sa vlastnou pomocou zbaviť nežiadúcich vrások. Postačí na to len zopár jednoduchých pohybov denne a vďaka krátkej masáži tváre bude vaša pleť krásne napnutá.

masaz 1
takprosto.cc

Z vrások na tvári si mnoho žien robí ťažkú hlavu. Tieto malé signály starnutia nás trápia najmä v okolí očí, úst a čela, no málokto vie, že s nimi môžeme skoncovať aj samy. Jednoduchý návod, ktorý navyše nezaberie veľa času, je účinnou metódou, vďaka ktorej bude vaša pleť napnutá a vrásky vyhladené.

Cvičenie, ktoré vám zaberie len päť minút denne, je nenáročné, ale účinné. Vyvinul ho ruský chiropraktik Alexander Smirnov a odporúča ho všetkým ženám, či už ste prekročili prah päťdesiatky alebo máte čerstvých dvadsaťpäť rokov. 

masaz 2
takprosto.cc

Tvárové cvičenia sú nielen účinným spôsobom, ako sa zbaviť vrások, skvele fungujú aj ako prevencia pred ich vytváraním. Pohybmi svalov sa zlepšuje krvný obeh v oblasti tváre i mozgu. Vďaka tomu sa vyhneme zlému fungovaniu lymfatického systému, ktorý je zodpovedný za odbúravanie „odpadov“. Ak lymfatický systém nefunguje správne, v tele sa nám hromadia nepotrebné látky, zanášajú sa cievy a okrem zdravotných problémov to môže byť zelená i pre estetické nedokonalosti. 

masaz 3
takprosto.cc

Nasledujúcimi pohybmi, z ktorých tvárové cvičenie pozostáva sa vyhnete vráskam, abnormálnej pigmentácii kože, ale i problémom s akné. Udržte si mladistvý vzhľad touto metódou, ktorú si obľúbite.

Nezabudnite

Pred masážou si pleť vždy umyte a následne ošetrite čistiacou pleťovou vodou. 

Po cvičení si pokožku znova ošetrite. V prípade rozsiahlych zápalov kože alebo bradavíc sa táto masáž neodporúča.

Po cvičení na tvár naneste ľahký hydratačný krém, ktorý je vhodným doplnkom masáže.

To, ako masáž vykonať, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu. Pomocou tlaku prstov si akoby rozťahujte kožu na rôznych oblastiach. Začať môžete na dekolte a malým odťahovaním prstov od seba masírujte plochy tela. Následne prejdite na zadnú stranu krku a pohyb smerom od stavcov k vonkajšej strane opakujte.

Potom prejdeme na masáž kože v oblasti sánky a spodnej strany brady. Následne rovnakými pohybmi pokračujeme medzi spodnou perou a bradou, kde zvykne ochabnúť koža najskôr. Potom prsty presunieme na vrchnú čeľusť po stranách nosa a potom začneme vyhladzovať oblasť pod očami. Práve tu sa často tvoria vrásky, koža stráca pružnosť či vznikajú nepekné vačky. Na záver premasírujeme nadočnicové oblúky a čelo a znova rýchlo prejdeme časti tváre, dekolt a krk. 

Po masáži na tvár nanesieme ľahký krém a masáž opakujeme každý deň. Je dôležité venovať sa tejto masáži pravidelne, čo nie je zložité, keďže zaberá len zopár minút. Už po troch týždňoch môžete pozorovať celkové zlepšenie vzhľadu pleti.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc


Komentáre

komentárov