Odhaľte s nami tajomstvo bezchybnej, pružnej a tónovanej pleti. Keď som si urobila túto domácu masku, moja pleť sa zmenila na nepoznanie


Olej z ľanového semienka je naozaj liekom, čo sa starostlivosti o pleť týka. Používa sa samozrejme aj do varenia, ako liečivo, a aj v kozmetike. Táto maska sa široko ďaleko využíva najmä na zlepšenie stavu pokožky tváre, ale aj celého tela a vlasov. Zloženie ľanového oleja je naozaj skvelé. Obsahuje vitamíny F, A a E, ktoré podporujú intenzívnu výživu, hydratáciu pokožky a chránia ju pred starnutím.

lan1
takprosto.cc

Takúto masku si môžete už dnes sami vyrobiť, a ak radi skúšate domáce babské recepty, určite choďte do toho, nebudete ľutovať.

Budete potrebovať:

1PL ľanových semienok

60 ml vody

Postup:

Pripravíme si nádobu, do ktorej nasypeme ľanové semienka a zalejeme ich potrebným množstvom vody. Nádobu uzavrite a dobre premiešajte.

lan2
takprosto.cc

Následne nádobu otvoríme a cez vrch položíme servítku. Semienka necháme lúhovať približne 3 hodiny.

lan3
takprosto.cc

Po stanovenom čase sa uvoľnia všetky potrebné látky. Preceďte semienka cez sitko a účinnú látku, teda tekutinu a pomocou tampóniku ju aplikujte na očistenú tvár a krk, pokojne aj na vlasy.

lan4
takprosto.cc

Naneste aspoň 5 vrstiev, pričom každú z nich nechajte najskôr zaschnúť.

lan5
takprosto.cc

Po nanesení všetkých vrstiev si pokojne ľahnite a relaxujte so zatvorenými očami cca 20 minút. Následne je potrebné masku zmyť teplou vodou a aplikovať výživný krém. Tento postup by ste mali opakovať pravidelne, každý deň. Prvé výsledky uvidíte už po prvom týždni.

Nezabudnite sa tento domáci babský recept podeliť aj so svojimi priateľkami a zdieľajte ho.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));